Dnes je 8.6.2023 a svátek má Medard

Nová zelená úsporám Light

city ge98761e9b 1920

Místní akční skupina (MAS) Hrubý Jeseník pomáhá žadatelům s registrací i žádostmi do programu Nová zelená úsporám Light včetně vydávání odborných posudků. 

Vyhlášená výzva Nová zelená úsporám Light je určena zejména pro seniory pobírající důchod nebo občany s příspěvkem na bydlení. Díky ní je možné získat finanční podporu na stavební úpravy rodinných domků, které přispějí k úspoře za vytápění. Jde o zateplení fasády, střechy, stropu pod půdou, zateplení podlahy na zemině nebo nad nevytápěným suterénem, výměnu oken a výměnu vchodových dveří.

S registrací i žádostmi do toho programu včetně vydávání odborných posudků pomůže Místní akční skupina (MAS) Hrubý Jeseník, která sídlí v Bruntále na náměstí Míru.
Nejlepší řešení k vyřízení dotace je, když sižadatel zřídí přístup přes identitu občana do systému AIS (Agendový informační systém Státního fondu životního prostředí) a zašle MAS Hrubý Jeseník povinné přílohy. Těmi jsou potvrzení o důchodu, potvrzení o vedení účtu a fotografie objektu, tedy snímky oken, dveří, fasády a půdy. MAS Hrubý Jeseník vydá odborný posudek.

Další možností je, že přímo sami pracovníci MAS Hrubý Jeseník pomůžou žadateli s přístupem do identity občana a systému Státního fondu životního prostředí. Nutné ale je, aby měl žadatel mail a přístupové údaje k němu, bankovní identitu a údaje k ní a nebo čas na vyřízení na CzechPointu, kde toto vyřízení trvá 30 až 60 minut.

A pak je tu ještě krajní možnost v případě, že žadatel nemá výpočetní techniku a nemůže si vyfotit objekt, pro nějž žádá dotace. Pracovníci MAS Hrubý Jeseník přijedou a s žadatelem vše zařídí sami na místě. Je to však časově nejnáročnější varianta a s ohledem na počet žadatelů nelze přijet okamžitě. 

Místní akční skupina (MAS) Hrubý Jeseník sídlí v Bruntále na náměstí Míru 60/11,
telefon 739 202 532, web: www.
mashj.cz a Facebook: www.facebook.com/mas.hrubyjesenik.

Žadatel musí splnit několik podmínek, především musí být majitel či spolumajitel nemovitosti, kde chce dělat stavební zateplovací úpravy. Musí na této adrese mít trvalé bydliště k 12. září 2022 a dále musí být příjemce starobního důchodu případně pobírat invalidní důchod II. stupně nebo pobírat příspěvek na bydlení a mít bankovní účet na své jméno. 

Minimální technické požadavky jsou uvedeny v pokynech pro žadatele v příloze (Závazné pokyny pro žadatele a příjemce podpory v programu Nová zelená úsporám Light), vhodné technické řešení s ohledem na energetické úspory řeší takzvané kanceláře EKIS, jejich seznam je na internetové adrese www.mpo-efekt.cz/cz/ekis/strediska-EKIS.

ikona souboruManuál pro vytvoření účtu v AIS

ikona souboruZávazné pokyny pro žadatele a příjemce podpory v programu Nová zelená úsporám Light

Dalibor OTÁHAL, pracovník public relations


Vytvořeno 17.1.2023 14:35:42 | přečteno 540x | dotahal
load