Dnes je 31.3.2023 a svátek má Kvido

Navrhněte osobnosti a kolektivy na ocenění města

Ocenění

Do konce února můžete podávat návrhy na udělení ocenění města. Ocenění je udělováno jednotlivým osobám nebo kolektivům jako projev uznání za významnou a dlouhodobou práci v oblasti umělecké, vědecké, sportovní, výchovné či v jiné oblasti společenského života, mající vztah k městu Vrbno pod Pradědem nebo naše město propagují v rámci regionu, kraje či České republiky. Ocenit můžete také významné dílo, mimořádný úspěch nebo čin. 

Cena se uděluje za uplynulý rok. Cena pro jednotlivce může být udělena i po jeho smrti in memoriam, cenu v takovém případě převezmou rodinní příslušníci.

Návrh je potřeba podat na předepsaném 
ikona souboruformuláři, případně si jej můžete vyzvednout na podatelně MěÚ. Vámi předložené nominace musí obsahovat jméno a příjmení osoby, případně název kolektivu navrhovaného na ocenění, oceňovanou kategorii, rok narození nominované osoby, kontakt na nominovanou osobu, kolektiv, důvod podání návrhu na udělení ocenění – popis konkrétních dosažených úspěchů nebo přínosů, jméno, příjmení a kontakt na navrhovatele.

Od roku 2022 se uděluje Cena města pouze 1x za volební období zastupitelstva. V tomto případě tedy bude udělena v roce 2026. Cena města však může být udělena i mimořádně za zvlášť záslužný čin jako je hrdinství, záchrana života apod.

Nově můžete využít na webových stránkách města službu Portál občana, kde formulář můžete přímo vyplnit a odeslat z pohodlí domova.

Termín odevzdání návrhů je do 28. února 2023.

Čestná občanství a ceny města
Vytvořeno 9.1.2023 16:35:52 | přečteno 483x | jgrygova
load