Dnes je 31.3.2023 a svátek má Kvido

Na Libavou za jeleny s Dušanem Pořízkou a Otou Bouzkem

Letáček Libavá

Ota Bouzek provede návštěvníky dalším dílem pořadu Lovy nejen beze zbraní.

Pro myslivce a milovníky přírody je Libavá příslibem zajímavého koutu divoké přírody, který poskytuje domov kapitálním jelenům a další zvěři. Libavá, výjimečné území uprostřed civilizace, to je i název další přednášky, která proběhne v rámci pořadu Lovy nejen beze zbraní. Akce se uskuteční ve středu 2. listopadu od 17 hodin ve středisku Střecha a role moderátora se ujme Ota Bouzek. Ten přivítá spisovatele a myslivce Dušana Pořízka.

Libavá a Libavé II, to jsou dvě z patnáct knih, které Dušan Pořízka vydal. Od malička měl k lesu blízko, vystudoval lesnickou fakultu Vysoké školy zemědělské v Brně. Po ukončení studia nastoupil u státního podniku Vojenské lesy a statky Lipník nad Bečvou, kde na různých pozicích působil dvanáct let a myslivost byla podstatnou částí jeho pracovní náplně. Myslivost vykonával i jako lovecký průvodce a věnoval se jí také v honitbách v Beskydech a na Opavsku. A jako správný myslivec se neobešel bez psa, věnoval se chovu a výcviku bavorských barvářů a slovenských kopovů. V rámci přírodovědných a lesnických expedic cestoval i do zahraničí. A tohle všechno, to je pěkná zásobárna příběhů a zdroj námětů na knihy.

Jak vzpomíná na Libavou, co pro něj znamenala a znamená, jaké příběhy a myslivecké zážitky mu Libavá přinesla, o tom bude Dušan Pořízka vyprávět posluchačům ve Vrbně. 

Dalibor OTÁHAL, pracovník public relationsVytvořeno 25.10.2022 14:43:39 | přečteno 510x | dotahal
load