Dnes je 31.3.2023 a svátek má Kvido

Motoristé z Myslivecké mohou využít parkoviště v Jesenické ulici

Myslivecká ulice, autor: Město Vrbno p. P.

Oprava Myslivecké ulice se neobejde bez nezbytných omezení. A také bez vstřícnosti a tolerance místních obyvatel.

Město Vrbno pod Pradědem po několika pokusech o získání dotace na opravu komunikace v Myslivecké ulici konečně uspělo a chce ji opravit v celém rozsahu včetně přilehlých chodníků pro pěší.

Velký rozsah rekonstrukce zasáhne do života zdejších obyvatel a z jejich strany je třeba respektování určitých omezeních, které jsou potřeba k řádnému dokončení opravy. Stavební práce vyžadují od řidičů, chodců a obyvatel ulice potřebnou dávku opatrnosti a tolerance. Kvůli dopravnímu omezení musí motoristé parkovat mimo lokalitu Myslivecké ulice, nejvhodnější je nedaleké parkoviště v Jesenické ulici pod mateřskou školou.

Důkladná oprava si vyžádá nemalé náklady – 8,7 milionu korun. Město na tuto akci získalo dotaci 5,8 milionu, zbylou částku pak uhradí z rozpočtu na letošní rok. Přibudou zpomalovací retardéry, čímž se zvýší bezpečnost provozu. Zlepší se odvodnění komunikace přidáním odvodňovacích šachet a výměnou příčného odvodňovacího žlabu na rozhraní Myslivecké a Jiráskovy ulice. Opraveno bude veřejné osvětlení. Informace o chystané rekonstrukci už byly dříve zveřejněny ve Zpravodaji i na webových stránkách města Vrbna.

Stavebníci děkuji za pochopení a toleranci.

Dalibor OTÁHAL, pracovník public relationsVytvořeno 12.9.2022 16:43:19 | přečteno 772x | dotahal
load