Dnes je 28.3.2023 a svátek má Soňa

Milostivé léto již naposledy

Milostivé léto

Od 1. září do 30. listopadu bude opět probíhat akce Milostivé léto. Jde o druhou a zároveň poslední šanci, jak se mohou dlužníci uvedených veřejnoprávních oprávněných věřitelů zbavit exekucí u dluhů vůči státu, a to pouze v termínu od 1. září 2022 do 30. listopadu 2022. Tato možnost je poslední a již se nebude opakovat.

Oddlužovací akce vyhlášená státem umožňuje zbavit se vysokých exekučních poplatků, sankcí a úroků, které navýšily původní dluh a komplikují tak jeho splácení. 

Pokud dlužník uhradí/má uhrazenou celou jistinu, tedy původní dlužnou částku, a náklady exekuce ve výši 1.815 Kč, bude exekuce zastavená. Exekutor poté vydá rozhodnutí, jimž fyzickou osobu osvobodí od placení dalších nákladů, jako jsou úroky, penále atd. Exekuce bude zastavena bez jakýchkoliv dalších následků pro dlužníka.

Veřejnoprávní oprávnění věřitelé např. jsou: Česká republika, územní samosprávné celky, včetně městských částí nebo městských obvodů, státní příspěvkové organizace, státní fond, veřejná vysoká škola, dobrovolný svazek obcí, příspěvková organizace územního samosprávného celku, ústavy a obecně prospěšné společnosti založená státem nebo územním samosprávným celkem, státní podniky a národní podniky, zdravotní pojišťovna, Český rozhlas, Česká televize, právnická osoba v níž má stát nebo územní samosprávný celek většinovou majetkovou účast (např. ČEZ), a další.

Na níže uvedené adrese nabízíme podrobný návod, jak vše vyřídit.


Vytvořeno 25.8.2022 14:17:30 | přečteno 834x | Patrik Locku
load