Dnes je 20.3.2023 a svátek má Světlana

Máte problém s přiznáním k dani z nemovitých věcí na rok 2022?

Dům, autor: Pixabay.com
Využijte níže uvedené informace,  volejte na zřízené informační linky finančního úřadu nebo posílejte e-maily.

V lednu každoročně tisíce občanů  v kraji podávají přiznání k dani z nemovitých věcí a chtějí se poradit s úředníky. Osobní kontakt však zvyšuje nebezpečí přenosu koronaviru. Vloni se ve stejné situaci většina konzultací k podání přiznání zdárně realizovala bez osobního setkání s úředníky finančního úřadu, telefonicky nebo zasláním e-mailového dotazu.  Toto nahrazení osobních konzultací na finančním úřadě a jeho územních pracovištích jinými formami poskytnutí odborných informací se osvědčilo. Občané dostali informace, které potřebovali, daňová přiznání byla podána včas a současně bylo minimalizováno riziko zvyšování nemocnosti v kraji v důsledku zamezení shromažďování velkého počtu osob na územních pracovištích.

Občané ani letos  o konzultace se  zaměstnanci  ani o pomoc s problémy při  vyplnění přiznání nepřijdou. Se svými dotazy se na zaměstnance mohou obracet opět telefonicky na speciálně zřízených linkách, e-mailem nebo vhozením dotazu do sběrného boxu umístěného na každém územním pracovišti.

Speciální telefonické informační linky zajistí všem tazatelům odpovědi na otázky k dani z nemovitých věcí se znalostí místních poměrů. Odpovídat na dotazy budou na infolinkách zaměstnanci útvarů majetkových daní všech územních pracovišť finančního úřadu, a to v pracovních dnech  denně od 3. ledna 2022.

Občané i firmy mohou vyřídit od 3. ledna 2022  své dotazy ohledně problematiky daně z nemovitých věcí na níže uvedených linkách finančního úřadu takto:  v pondělí a  ve středu od 8:00 -17:00 hodin, v úterý a ve čtvrtek od 8:00 - 14:30 hodin a v pátek od 8:00  - 13:30 hodin.

Více informací v oficiálních dokumentech
Vytvořeno 24.1.2022 12:36:53 | přečteno 495x | Patrik Locku
load