Dnes je 31.3.2023 a svátek má Kvido

Ceny energií letí vzhůru

Plyn, autor: Pixabay.com

Město obdrželo informaci od jednatele společnosti TEPLO Vrbno s.r.o. Oty Scholze o neprodleném navýšení cen tepla pro zbývající tři měsíce roku 2022, a to na 2000 Kč/GJ, tedy o 233%.  Zdražení se týká všech odběratelů společnosti TEPLO Vrbno s.r.o.


Jednatel společnosti Ota Scholz ve svém dopise sdělil, že došlo k jednostrannému vypovězení smlouvy na dodávky plynu, kterým v současné době byla společnost NWT a.s.. TEPLO Vrbno s.r.o, jež je výhradním dodavatelem tepla na území města Vrbna pod Pradědem, se podle slov jednatele chystá tento údajně protiprávní krok dodavatele plynu NWT a.s. spolu s dalšími poškozenými odběrateli řešit soudní cestou. 

Aby byla topná sezóna na dodávky tepla pro odběratele ve Vrbně zajištěna, tak bylo nezbytné zajistit co nejdříve nového dodavatele plynu pro zbývající část roku. Dodávku se nakonec podařilo s obtížemi zajistit u společnosti Innogy Energie, s.r.o. ovšem za vyšší ceny, než byly původně vysoutěženy u dodavatele NWT a.s., který smlouvu o dodávce plynu vypověděl.

Na základě výše uvedeného doporučujeme koncovým odběratelům zvážit možnost získání příspěvku na bydlení u úřadu práce. Veškeré informace k příspěvku najdete na webu ministerstva práce a sociálních věcí www.mpsv.cz , kde můžete využít i online podání žádosti o příspěvek.

Související článek: S ohledem na výše uvedené skutečnosti nově dochází k navýšení záloh za služby všem nájemníkům v bytech města.
Vytvořeno 30.9.2022 14:19:10 | přečteno 4149x | Patrik Locku
load