Dnes je 22.3.2023 a svátek má Leona

Vrbno podpoří kastraci koček

Kočka, autor: Locku

Vzhledem k nárůstu počtu toulavých koček v ČR se vrbenská radnice rozhodla přistoupit k preventivnímu opatření v podobě integrace kastračního programu v našem městě. Program cílí na prevenci formou osvěty, ale také nabízí řešení v podobě kastrací. 

Příspěvek města

Obec bude přispívat na náklady spojené s kastracemi prokazatelně toulavých koček (100% ceny kastrace) a udělovat motivační příspěvek na kočky domácí (50% ceny kastrace). Výše motivačního příspěvku pro občany je ve výši 50% ceny kastrace, maximálně 500 Kč. Zbývající část ceny kastrace hradí zadavatel kastrace. 

Podmínkou příspěvku je vyplněná žádost na webu https://www.obcekastruji.cz/  (přes některého z partnerských veterinářů), který provozuje organizace KasProCats - kastrační program, z. s., jenž pro obec tuto službu zaštiťuje. Zpětné proplácení kastrací oproti faktuře není z důvodů zneužitelnosti možné. 

Pro komplexní informace můžete také navštívit stránku https://www.kasprocats.cz/cs , kde se dozvíte veškeré odborné informace na téma toulavých koček a kastrací. Rovněž můžete využít telefonický kontakt, na kterém Vám budou zodpovězeny všechny Vaše dotazy: 776 192 783.

Kde o kastraci požádat

O kastraci můžete požádat zde: www.obcekastruji.cz

Koordinátor projektu: Luboš Kristek, tel: 776 192 783, KasProCats, z.s.

Další užitečné odkazy:         


Ing. Miroslav Adámek, tajemník Městského úřadu Vrbno pod Pradědem
Ilustrační foto: archív města

Vytvořeno 15.1.2021 14:20:15 | přečteno 665x | Mgr. Alena Kiedroňová
load