Dnes je 22.9.2023 a svátek má Darina

Vrbenské lišky v prvním startu hned dvě zlata

Dvě zlata z Vrbického jezera

Vrbenská posádka dračích lodí Vrbenské lišky startovala v sobotu 5. června 2021 na svém prvním letošním závodu dračích lodí. Na Vrbickém jezeře u Bohumína v kategorii FUN získala dvakrát zlato - na trati 200 metrů a 1.000 metrů. Tým nyní hledá nové členy, aby doplnil řady pro tradiční závod dračích lodí na Slezské Hartě, který se pojede v srpnu.

Na Vrbickém jezeře se jely hned tři kategorie - FUN, SPORT a ŽENY, na start se postavily týmy z celé České republiky. Dvojí vítězství je o to cennější, že tým kvůli coronavirovým opatřením nemohl trénovat od léta 2019. "Nyní jsme jeli v lodi pro 10 veslujících plus bubeníka, na Slezské Hartě nás musí být do lodi dvacet plus jeden a potřebujeme také náhradníky. Může se stát, že lidé kvůli dovolené nebo nemoci nebudou moci přijet. V týmu vládne skvělá atmosféra a věříme, že se v našem městě najde řada dalších nadšenců, kteří mají rádi sportovní výzvy i kvalitní zábavu," uvedla kapitánka Vrbenských lišek Pavla Müllerová.

V sobotním závodu musely týmy mít v posádce nejméně dvě ženy, Vrbenské lišky měly hned čtyři. Před vrcholným závodem na Slezské Hartě uspořádá tým tréninky, určitě také tady pod vrcholy Jeseníků. "Předseda Mikroregionu Slezská Harta Josef Havlík nás informoval, že nejméně po dobu jednoho týdne bude k dispozici pro tréninky jedna dračí loď, takže i nováčci v týmu si mohou vyzkoušet, jak se vesluje. Závody jsou připravovány na 20. až 22. srpna 2021," řekla Ing. Müllerová. V týmu jsou dnes třicátníci i šedesátníci, členy se mohou stát i lidé mladší. Zájemci se mohou hlásit na emailové adrese: mullerovapavla@kiv-vrbno.cz.

Blahopřejeme týmu Vrbenských lišek ke skvělým výsledkům!

Mgr. Alena Kiedroňová, redakce webových stránek
Foto: archiv týmu


Dračí lodě 2021 - Vrbické jezero

Dvě zlata z Vrbického jezera

Dvě zlata z Vrbického jezera

 
Dvě zlata z Vrbického jezera

Dvě zlata z Vrbického jezera

 
 
Vytvořeno 7.6.2021 11:25:06 | přečteno 848x | Mgr. Alena Kiedroňová
load