Dnes je 28.3.2023 a svátek má Soňa

Testy vyšly dobře všem dětem

Mirkův pramen 3

Koncem prvního lednového týdne prošli všichni kluci a děvčata z vrbenského dětského domova už podruhé testováním na Covid-19 a opět všichni s negativním výsledkem. V průběhu vánočních dnů onemocněli tři pracovníci a jejich léčení pomalu a zdárně končí, u nikoho dalšího z týmu zaměstnanců se nemoc neobjevila. 

Stanovisko ředitele dětského domova

Od března 2020 do prosince 2020 jsme v boji s Covid-19 statečně vyhrávali. Bohužel tato nákaza je nepředvídatelná. Dodržujeme, ač podle nařízení z vyšších míst nemusíme, roušky i v běžném provozu dětského domova, desinfekce rukou a celého prostředí domova je samozřejmostí. Vzhledem k tomu, že zaznamenáváme ve městě příběhy, že jsme nákazou "prolezlí od komína po sklep", si dovolujeme sdělit aktuální situaci.

Objevila se u nás nákaza u tří zaměstnanců, která ovšem byla v období vánočních prázdnin, kdy u nás z celkového počtu dětí bylo pouze osm a sloužilo se v omezeném provozu. Většina zaměstnanců byla doma a čerpala dovolenou. Kolegové s problémem jsou na pracovní neschopnosti mimo zařízení, přičemž na ně všichni myslíme a věříme, že budou v pořádku.

Hned 4. 1. 2021 jsme provedli na naše náklady testy všech dětí, včetně těch, které byly na vánočních prázdninách doma. Testy všech dětí byly NEGATIVNÍ. Děti jsou od pondělí v režimu omezených vycházek, tzn. že ven do města nechodí, případně jdou ven pouze s vychovatelem.

Dne 8. 1. jsme na základě předešlého testování provedli za asistence pediatra kontrolní testy na přítomnost Covidu-19 u všech našich dětí. Většině z nás není výtěr z nosu příjemný, děti ovšem byly velmi statečné. Rádi sdělujeme, že všechny testy měly negativní výsledekV organizaci platí přísná opatření nejen v oblasti hygieny, dezinfekce, ale všichni nosíme také roušky či respirátory. Do budovy je rovněž omezen přístup pro návštěvy. V období jarních prázdnin plánujeme také dezinfekci celé budovy profesionální firmou. 

Rád bych ještě poděkoval všem kolegům. Všichni dodržují vše, co dodržovat ve službě mají. Jsme ve zvýšeném pracovním nasazení od března 2020. Obětavost a starostlivost našich pracovníků je obdivuhodná. Myslíme na kolegy, kteří si doma v karanténě onemocněním procházejí. Držíme jim palce a děkujeme jim za vše, co pro naši organizaci udělali.  Všem ostatním přejeme, aby se jim toto zlé onemocnění obloukem vyhýbalo. 

Mgr. Jan Vavřík, 
ředitel Základní školy, Dětského domova, Školní družiny a Školní jídelny, příspěvkové organizace Moravskoslezského kraje

DD

Ilustrační foto: archiv organizace -  vrbenské děti takřka celoročně upravují prostranství u Mirkova pramene 


Vytvořeno 11.1.2021 14:26:49 | přečteno 342x | Mgr. Alena Kiedroňová
load