Dnes je 28.3.2023 a svátek má Soňa

Radnice uzavřela hřiště, lidé nedodržují pravidla

Respirátor, autor: Pixabay.com

Vedení města rozhodlo v úterý 2. března 2021 o uzavření některých hřišť ve městě, protože se tady shromažďovalo příliš mnoho dětí i dospělých. Nedodržovali přísná opatření přijatá kvůli šíření koronaviru. Uzavřena jsou hřiště na sídlišti Husova, za Jamajkou a zapáskovány byl také přístřešky v areálu BMX v Mnichově a Lesoparku, aby se tady nescházela mládež. Jakmile to situace dovolí, přístup na hřiště bude obnoven.

Nepopulární opatření přijímá radnice ve chvíli, kdy je vyhlášen nouzový stav, kdy byly zavřeny už také mateřské školy a dětské skupiny. Nemá ovšem smysl zavírat školy, když děti v početných skupinách venku chodí na hřiště, a to bez zakrytí dýchacích cest. Na děti by měli dohlédnout zejména rodiče a ochránit je. 

„Žádáme všechny občany, aby už ve chvíli, kdy vycházejí z bytu, nasadili chirurgickou roušku a na určených místech respirátor. Stále potkáváme lidi, kteří chodí po ulicích, v zastavěné části města, bez zakrytí nosu a úst. Tím přímo mohou ohrozit jak sebe, tak ostatní. Víme, je slunečno, teplo, lidé se chtějí projít, ale je třeba, aby se pravidla dodržovala, jinak se situace nezlepší,“ žádá občany místostarostka Iveta Pešatová.

Pravidla platná v nouzovém stavu od 27. 2. 2021

Mgr. Alena Kiedroňová, redakce webových stránek
Ilustrační foto: Vrbno pod Pradědem a internet: Zdroj PixabayVytvořeno 2.3.2021 14:05:10 | přečteno 570x | Mgr. Alena Kiedroňová
load