Dnes je 28.9.2023 a svátek má Václav, Den české státnosti

Očkování zajistí také vrbenští praktičtí lékaři

covid očkování, autor: Pixabay.com

Zájemci o očkování proti koronaviru se mohou od 1. března začít objednávat u svých praktických lékařů. Podle posledních informací se NEMAJÍ REGISTROVAT V CENTRÁLNÍM REGISTRAČNÍM SYSTÉMU. Evidenci si zajistí lékaři. Hlásit se mohou už také občané ve věku od 70 let výše. Lékaři zatím vakcíny nedostali a očkování teprve začne. Termíny očkování stanoví sami lékaři, podle dodávek vakcín, stříkaček a injekcí do ordinací. Ve Vrbně budou očkovat všichni tři praktičtí lékaři. 

Na pět tisíc praktických lékařů v celé České republice se bude moci od 1. března zapojit do očkování občanů proti koronaviru Covid-19. Na postupu se dohodlo Sdružení praktických lékařů s Ministerstvem zdravotnictví.

Jak a komu se přihlásit

Podle posledních informací si zájemci o očkování praktickým lékařem nemají vyřizovat registraci v centrálním systému, ten má sloužit pro očkování občanů v očkovacích centrech. Evidenci naočkovaných si praktičtí lékaři zajistí sami. Hlásit se mohou lidé 80+ a také už 70+ a pak vyčkají na pokyny svého lékaře. Termín očkování určí právě lékař podle podmínek stanovených státem a Moravskoslezským krajem. Očkování si budou organizovat lékaři podle toho, kdy dostanou potřebné vakcíny, stříkačky a injekce. Zatím je k dispozici nemají, tedy ani nemohou své pacienty očkovat.

Kdo chce být očkován v očkovacím centru (nejblíže je Bruntál a Krnov), a potřebuje s registrací pomoci a nemůže se obrátit na své děti či vnoučata, tomu jsou připraveni pomoci určení pracovníci radnice a také ve Střeše.

Buďte trpěliví, řiďte se pokyny svého lékaře, v případě očkování v některém z očkovacích center čekejte na další pokyny! Lidé, kteří v centrálním registračním systému už získali kód PIN2, který potvrzuje termín očkování ve vybraném očkovacím centru (nejblíže v Bruntále či Krnově), by měli na očkování jet. Pokud raději chcete očkování svým praktickým lékařem ve Vrbně, registraci do očkovacího centra včas zrušte, abyste umožnili jiným dát se očkovat. Registrační systém Vás včas upozorní na poslední možnost zrušení rezervace, ale také na platný termín očkování. 

Ve Vrbně budou očkovat MUDr. Eva Matelová, MUDr. Zuzana Martínková a MUDr. Otakar Kopřiva, a to podle možností. Vakcíny jsou do ČR dodávány postupně, se zpožděním a zatím jich skutečně není dostatek. 


Telefonický kontakt na praktické lékaře:

MUDr. Eva Matelová - tel. 554 752 091

MUDr. Zuzana Martínková - 554 751 931

MUDr. Otakar Kopřiva - 554 751 605

 (ak)


Vytvořeno 22.2.2021 17:03:49 | přečteno 877x | Mgr. Alena Kiedroňová
load