Dnes je 22.3.2023 a svátek má Leona

Občané mohou pomoci stromkům

Sázíme budoucnost

Od pondělí 14. června do středy 16. června 2021 zasadí specializovaná firma ve Vrbně p. P. ve vybraných lokalitách vzrostlejší stromy v rámci akce Sázíme budoucnost. Občané města mohou zdaru akce pomoci ve středu, při uvazování a značení stromů cedulkami. 

Kdo se chce přidat a pomoci alespoň malým dílem, má příležitost. Občané budou moci pomoci s uvazováním mladých stromků ke kůlům, nebo při zavěšování informačních cedulek. "S ohledem na pokročilý čas a teplé počasí jsme se rozhodli svěřit sázení stromů pracovníkům specializované firmy, aby stromky dokázaly dobře zakořenit a dostaly tu nejlepší možnou péči. Proto k samotnému sázení občany nezveme, přesto nám ale mohou pomoci," uvedla Lenka Olehlová z Městského úřadu Vrbno p. P. Kdo má zájem podpořit dobrou věc, může přijít ve středu mezi 13. a 14. před nákupní centrum Albert. 

Zelená plocha pod Albertem je jednou ze tří vybraných lokalit a stromky se tady mají sázet v úterý. Budou to krásné hlohy. V pondělí se má sázet stromořadí mezi čerpací stanicí Benzina a Hospůdkou Jamajka, krášlit Nádražní tady budou jeřabiny. A ve středu má přijít na řadu parčík U Mnicha v Mnichově, kde budou zasazeny tři jabloně a několik dubů. 

V čase sázení došlo k posunu, když firma nastoupila na práce oproti dohodě později. Lidé se proto mohli zapojit k akci zkrášlující město ve středu právě v lokalitě Nádražní.

Mgr. Alena Kiedroňová, redakce webových stránek
Foto: archív Nadace Partnerství, iniciativa Sázíme budoucnost


Vytvořeno 11.6.2021 13:48:30 | přečteno 268x | Mgr. Alena Kiedroňová
load