Dnes je 24.3.2023 a svátek má Gabriel

Nejlepší pomocí je finanční dar

Peníze

Na vedení města se obrací řada občanů s dotazem, zda radnice vypraví do obcí na Hodonínsku a Břeclavsku materiální pomoc. Rádi by pomohli lidem, které tornádo ve čtvrtek 24. června připravilo o střechu nad hlavou. Podle informací z krizového štábu i mužů z Vrbenska, kteří o víkendu v obcích pomáhali, je už materiální pomoci v zasažených ničivým živlem dostatek a další by nebylo kam ukládat. Nejlepší formou, jak můžeme pomoci, je finanční dar na účet veřejných sbírek.

S první výzvou k Vrbenským přišla v pátek Místní organizace Českého červeného kříže ve Vrbně pod Pradědem. Požádala o pomoc veřejnost. „Neorganizujeme sbírku materiální pomoci, nejúčelnější je pomoc finanční. Z ní je možno pořídit, co je třeba, rovnou na místě. Budeme velmi rádi, když občané Vrbna i okolních obcí pomohou těm, kteří přišli o vše, nebo musí nákladně opravovat své domky,“ uvedla Jana Hacurová za MO ČČK.

Také starosta města Petr Kopínec se obrací na občany s žádostí o pomoc finanční. „Máme ověřené informace z krizového štábu, ale také od Vrbeňanů, kteří o víkendu vyjeli pomáhat obcím, že další materiální pomoc by prakticky nebylo kam uložit. Lépe je přispět napřímo, finanční pomocí. Děkuji všem, kteří se přidají. A také naší partě z Vrbna, která vyjela na místo, aniž by je k tomu někdo vyzýval. Jsem na ně hrdý,“ uvedl starosta. 

Veřejné sbírky na pomoc lidem v obcích


David Valach lidi oslovil přes internet

Na místo zkázy hned v sobotu vyjela parta pěti mužů z Vrbna pod Pradědem. David Valach z firmy Marli, která se soustředí například na výrobu výškových dřevěných truhlíků pro seniory, oslovil přes internet sledující, kdo se přidá k pomoci na jihu Moravy. A zakrátko se mu ozvali Michal Bilonoha, Tomáš Levák, Petr Ferdinand a Adam Rokos. Na místě pracovali dva dny a někteří se chtějí ještě vrátit. Více informací na stránkách STA a Facebooku.  

(ak)

Vytvořeno 28.6.2021 11:30:05 | přečteno 432x | Mgr. Alena Kiedroňová
load