Dnes je 28.3.2023 a svátek má Soňa

Most ve Zlatohorské ulici je průjezdný

Most přes řeku Opavu, autor: Dalibor Otáhal

Po osmi měsících mohou motoristé ve Vrbně pod Pradědem opět zamířit na most přes řeku Opavu ve Zlatohorské ulici. Stavební firmě se podařilo splnit příslib, že most bude v polovině prosince otevřen pro dopravu.


Dlouhé týdny museli řidiči z Vrbna směrem na Heřmanovice a Zlaté Hory jezdit objížďkou přes Železnou, vozidla nad 7,5 tuny to měla ještě mnohem dál, pro ně objížďka vedla přes Nové Heřminovy, Krnov, Město Albrechtice a Holčovice.

Nyní je objížďkám konec. Most je průjezdný pro všechny automobily, je však nutné dodržovat maximální rychlost 30 kilometrů v hodině. Most je totiž otevřen pro dopravu v tzv. režimu předčasného užívání stavby.

„Průjezd po mostě bude probíhat bez omezení tonáže. Jediné omezení tedy bude rychlostní,“ upozornil na třicetikilometrovou rychlost Tomáš Kolovrat, mostní technik Správy silnic Moravskoslezského kraje.

Most se pro dopravu uzavřel v dubnu, původně stavbaři počítali, že v listopadu už po novém mostě budou jezdit auta. Rekonstrukce se ale dostala do časového skluzu už na počátku, bylo nutné mimo jiné provést také doplňkový geologický průzkum.

Dodavatel prací, společnost Metrostav Infrastructure, a.s., informoval vedení města Vrbna o posílení kapacity a úpravě technologie výstavby. „Vynakládáme veškerou možnou snahu ke zprovoznění mostu do poloviny prosince letošního roku," přislíbil tehdy nový termín vedoucí střediska Miroslav Šenk. A tento slib se stavbařů podařilo splnit.

Most je nyní už způsobilý pro provoz, i když prozatím řidiče přechodné dopravní značení informuje o to, že projíždí stavbou. „Předpokládá se, že finální dokončení všech stavebních prací proběhne v jarních měsících roku 2022 a následná kolaudace se předpokládá v první polovině roku 2022,“ uvedl mostní technik Tomáš Kolovrat.

Dalibor OTÁHAL, PR města 

Související článek: Úplná uzavírka silnice II/445 ve směru na Zlaté Hory


Most přes řeku Opavu
Vytvořeno 21.12.2021 9:22:35 - aktualizováno 23.12.2021 9:17:57 | přečteno 667x | dotahal
load