Dnes je 29.3.2023 a svátek má Taťána

Mladí chovatelé z Vrbenska excelovali v mezinárodní soutěži

Mladí chovatelé, autor: Andrea Martínková

Organizace Českého svazu chovatelů ze Slezských Rudoltic v neděli 28. března 2021 pořádala 1. ročník Mezinárodní soutěže mladých chovatelů o pohár princezny Sophie. Soutěž byla online a zúčastnily se jí děti z České, Slovenské i Polské republiky. Děti z Vrbenska si odnesly hned několik vítězství. Vědomostní turnaj z důvodu covidových opatření proběhl přes internet on-line. Soutěžilo se ve věkových kategoriích 7-15  let a 15-18 let.

Našim mladým chovatelům se podařilo vybojovat krásná tři první místa: ve skupině mladších Viktorie Sedláková a ve skupině starších Boleslav Klapuch se stali nejlepšími v České republice v odbornosti králíci. Další první příčku v kategorii drůbež získal Vilém Macháček. Druhé místo obsadil Radek Bohumil Václavek v odbornosti exoti.  Na třetím místě se umístil Radek Štantejský v sekci holubi.
Vítězům poděkoval na vrbenské radnici ve čtvrtek 8. dubna i starosta Petr Kopínec. "Těší mě každý úspěch vrbenských mladých lidí, ať už jsou to sportovci, výteční žáci a studenti, nebo třeba mladí chovatelé. Jsem překvapen, kolik úspěchů zaznamenali děvčata a chlapci v této mezinárodní soutěži, je to ohromný výsledek. A také vizitka, že vrbenští mladí lidé rozvíjejí krásné koníčky a mají vztah ke všemu živému. Nepochybně budou patřit k těm, kteří po celý svůj život chrání přírodu a životní prostředí. Děkuji všem účastníkům soutěže.“ 
Poděkování se zúčastnil i předseda Základní organizace chovatelů z Vrbna pod Pradědem Ladislav Jelínek, předseda Okresní organizace Českého svazu chovatelů a předseda komise ČSCH pro práci s mládeží Miroslav Kyška a pan Antonín Beránek. Slavnostní předání cen proběhne 1.května na zámku ve Slezských Rudolticích. 

Zdroj a foto: Andrea Martínková

Vytvořeno 9.4.2021 13:02:22 | přečteno 595x | jgrygova
load