Dnes je 28.3.2023 a svátek má Soňa

Chovatelé z Vrbenska si ze soutěže v Břidličné přivezli další vítězství

soutěž ČSCH Vrbno pod Pradědem

Město Břidličná hostilo o posledním červnovém víkendu chovatelskou mládež z České republiky a Slovenska, která se zde sjela na 4. ročník tradiční Mezinárodní soutěže mladých chovatelů. Rozvolnění proticovidových opatření umožnilo  dětem soutěžit tváří v tvář ve věkových kategoriích 7 - 15 let a 15 – 18 let v těchto odbornostech: holubi, drůbež, psi, kočky, králíci, hlodavci, exoti, teraristika, nutrie a akvaristika. 

Základní organizace Českého svazu chovatelů (ZO ČSCH) ve Vrbně pod Pradědem vyslala na toto klání čtyři účastníky. 

Třem dětem se podařilo umístit na prvních dvou místech daných odborností. Jmenovitě Radek Štantejský, jehož chovatelskou doménou jsou holubi, získal zlatou příčku. Vilém Macháček, který je chovatelem drůbeže, obhájil první místo z předešlého vědomostního turnaje. Radek Bohumil Václavek, jenž chová králíky, vybojoval stříbrnou příčku a vyzkoušel si své znalosti i v oboru psi. Sofie Štantejská soutěžila v kategorii hlodavci. Chovatelský dorost z ZO ČSCH Vrbno doprovázel její dlouholetý člen a tajemník Okresní organizace ČSCH v Bruntále (OO ČSCH) Antonín Beránek. 

Vrbensko reprezentovalo okres Bruntál, který na body v soutěži zvítězil. Druhou příčku získal okres Kroměříž a třetí místo patří okresu Šumperk. Akci uspořádala OO ČSCH Bruntál ve spolupráci s ZO ČSCH Břidličná. Nezbývá než popřát místním mladým chovatelům mnoho úspěchů v dalších vědomostních soutěžích.

Andrea Martínková,  vedoucí MCH ZO ČSCH Vrbno pod Pradědem

Vytvořeno 2.7.2021 11:15:21 | přečteno 358x | Patrik Locku
load