Dnes je 2.4.2023 a svátek má Erika

Zubní ordinace byla slavnostně předána

Slavnostní předání zubařské ordinace

V úterý 29. září byla předána do provozu nově vybudovaná zubařská ordinace v našem městě. Slavnostní události se účastnil hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, ředitel krnovské nemocnice a senátor Ladislav Václavec, který pro úspěch záměru udělal lidsky maximum, a též starosta města Petr Kopínec. 

Obyvatele Vrbenska a vlastně celého okresu Bruntál trápí řadu let nedostatek zubních lékařů. Situaci ve Vrbně pod Pradědem by měl zlepšit projekt Sdruženého zdravotnického zařízení Krnov, které díky finanční podpoře Moravskoslezského kraje a zapojení města rozjede provoz zubní ordinace v budově bývalých vrbenských jeslí.

V úterý 29. září byla slavnostně předána zubařská ordinace ve Vrbně pod Pradědem. Událost si nenechalo ujít vedení krnovské nemocnice v čele s ředitelem Ladislavem Václavcem, vedení města a představitelé Moravskoslezského kraje v čele s hejtmanem Ivo Vondrákem. „Jsem moc rád, že se na mne před více než rokem a půl obrátil ředitel krnovské nemocnice Ladislav Václavec se zajímavým nápadem, jak pomoci Bruntálsku s akutním nedostatkem zubařů. Jeho myšlenka, že by konkrétní město zajistilo vhodné prostory, kraj zafinancoval vybavení ordinace a nemocnice ordinaci provozovala, se líbil všem. Proto se projekt podařilo velice rychle realizovat,“ sdělil hejtman. 

Ředitel nemocnice Ladislav Václavec předpokládá, že by ordinace ve Vrbně pod Pradědem mohla fungovat od druhé poloviny měsíce října:„Všichni dobře víme, že to není pouze v tom vytvořit zubaři důstojné pracovní podmínky, ale třeba také zajistit bydlení a další zázemí. V dnešní době se města i nemocnice předbíhají s nabídkami plnými lukrativních benefitů a přivést do našeho pohraničí perspektivní kolegy není snadné. Chci poděkovat vedení Vrbna pod Pradědem za vstřícnost i zajištění vhodných prostor a nejvíce pak děkuji současnému vedení kraje v čele s Ivo Vondrákem, který celou myšlenku od začátku podporoval a zajistil finanční prostředky na její realizaci.“ 

Slova chvály zazněla také z Vrbna pod Pradědem: „O nedostatku zubařů se v regionu mluvilo řadu let. Až šéf nemocnice a hejtman přišli s řešením problému. Oběma pánům a jejich týmům patří naše poděkování. Jsme rádi, že jsme se jako město do projektu mohli zapojit,“ dodal starosta Petr Kopínec. 

Termín zprovoznění ordinace bude včas veřejnosti oznámen. Mezitím prostřednictvím Městského úřadu Vrbno pod Pradědem probíhá registrace možných pacientů pro nového zubaře. Registrační formulář je k dispozici ve vestibulu radnice a také ke stažení zde. Je třeba jej pouze vyplnit a pak vhodit do schránky u hlavního vstupu na radnici. (SZZ, lo, ak)

Foto: Vrbno pod Pradědem - Ladislav Olejníček

Otevření zubní ordinace

Slavnostní předání zubařské ordinace

Slavnostní předání zubařské ordinace

 
Slavnostní předání zubařské ordinace

Slavnostní předání zubařské ordinace

 
Slavnostní předání zubařské ordinace

Slavnostní předání zubařské ordinace

 
 
Vytvořeno 30.9.2020 9:22:05 | přečteno 1560x | Mgr. Alena Kiedroňová
load