Dnes je 28.3.2023 a svátek má Soňa

Vlaky již jezdí bez omezení, omezeny stále autobusy

Vlakové nádraží Vrbno p. P.

Podle aktuálních informací KODIS už na regionální železniční trati 313 jezdí vlaky podle běžného jízního řádu, tedy bez omezení. Naopak v režimu výluky s omezením některých spojů jsou stále linky 861 (z Bruntálu do Karlovy Studánky přes Andělskou Horu) a 862 (z Bruntálu do Karlovy Studánky přes Malou Morávku. Nejezdí stále kyvadlové spoje mezi Hvězdou a Ovčárnou. 

S postupným uvolňováním omezení a avizovaným obnovením výuky na 1. stupni základních škol a návratem lidí na pracoviště se postupně vracejí na své trasy některé pozastavené spoje autobusových linek i vlaků. Režim výluky na lince 861 z Bruntálu do Karlovy Studánky, vedené přes Andělskou Horu, potrvá ještě do 24. května. Naopak na regionální železniční trati z Milotic nad Opavou do Vrbna pod Pradědem už jezdí motoráček podle platného jízdního řádu. Bez omezení byla a zůstává v provozu linka 863 vedená údolím Opavy, která zajišťovala po dobu výluky některých vlakových spojů dopravní obslužnost pro veřejnost.

"Doporučujeme cestujícím, aby si informace ověřovali třeba přímo na zastávkách načtením QR kódu ve svém mobilu, tak se snadno dostanou k relevantním informacím. Sitauce v dopravě se vyvíjela podle restriktivních opatření, kdy se počet cestujících značně snížil," uvedl Lukáš Hrmel, koordinátor dopravy ze společnosti KODIS Ostrava.

Zde jsou platné jízdy řády:

ikona souboruTrať 313 Milotice n. O. - Vrbno p. P.

ikona souboruVýluka na lince 861 Bruntál - K. Studánka

Mgr. Alena Kiedroňová, redakce webových stránek
Foto: Vrbno p. P.


Vytvořeno 14.5.2020 16:11:22 | přečteno 556x | Mgr. Alena Kiedroňová
load