Dnes je 22.3.2023 a svátek má Leona

Termín otevření ordinace zatím není znám

zubní ordinace, autor: Ladislav Olejníček

Nová ordinace zubního lékaře ve Vrbně p. P. na ulici Jesenické je připravena k zahájení provozu, ale kdy tady ošetří první pacienty, zatím není zřejmé. "Jakmile budeme znát přesný termín, ihned budeme veřejnost informovat," potvrdil starosta města Petr Kopínec. O zprovoznění má eminentní zájem vedení krnovské nemocnice i Moravskoslezský kraj, které do nových ordinací na Bruntálsko investovalo velké prostředky. 

„Lidé se mě ptají, kdy už začne zubař či zubařka ordinovat. Jakmile budeme znát reálný termín, ihned budeme veřejnost informovat. O zahájení provozu má eminentní zájem také Ladislav Václavec, ředitel Sdruženého zdravotnického zařízení Krnov, ale také představitelé Moravskoslezského kraje. Jak kraj, tak nemocnice mají v ordinacích zřízených na Bruntálsku hodně peněz a je zapotřebí, aby ordinace už fungovala,“ řekl starosta města Petr Kopínec. 

Je pravděpodobné, že ve Vrbně bude ordinovat lékařka ze zahraničí. Česky už mluví obstojně, částečně už funguje v Břidličné a připravuje se na složení předepsaných atestačních zkoušek. Stále trvá nabídka vrbenské radnice, aby tato lékařka žila v našem městě. Radnice jí nabízí byt, vybrat si bude moci z variant 2+1 nebo 3+1. „Jsme opravdu vstřícní a máme zájem, aby zubařka žila přímo v našem městě a aby se jí tady žilo co nejlépe. Co ale ovlivnit neumíme, opravdu nijak, je termín, kdy ordinace začne fungovat,“ dodal starosta. 

Mgr. Alena Kiedroňová, redakce webových stránek
Ilustrační foto: Vrbno p. P.

 

 

Vytvořeno 25.11.2020 9:43:51 | přečteno 514x | Mgr. Alena Kiedroňová
load