Dnes je 22.3.2023 a svátek má Leona

Sněhovou nadílku zvládli dobře

Zima ve městě, autor: Alena Kiedroňová

První únorový týden přinesl na Vrbensko sníh a vánici, pracovníci technických služeb stíhali zimní údržbu s přehledem. Třeba místní komunikace v kopcích byly stále dobře sjízdné, lidé s technikou byli v ulicích podle potřeby a také podle podnětů občanů. Ve středu nastupovali už ve tři hodiny ráno. Před víkendem přišlo oteplení, což se nelíbí hlavně dětem a též příznivcům běžek a sjezdovek. O zimní údržbě jsme hovořili s ředitelem TS Vrbno.

Na zimní údržbu ve městě jsme se ptali ředitele TECHNICKÝCH SLUŽEB VRBNO s.r.o. Bc. Miroslava Pelly:


Do Vrbna přišly větší srážky v úterý 4. února, jakou techniku jste poslali na místní komunikace včetně chodníků?

Podle předpovědi počasí jsme 4. února vyslali do ulic dvě vozidla s radlicí a pluhem. Následující den probíhala zimní údržba od 3:00 hod, kde byly postupně nasazeny tři vozidla s radlicí a posypem, traktor s radlicí a sněhová fréza.

Kdy jste zvládli sjízdnost v kopcích a úpravu chodníků, když vál tak silný vítr?

Postupovali jsme podle plánu zimní údržby, kdy jsme prioritu dali kritickým komunikacím. Pracovali jsme také s podněty občanů a veškeré komunikace byly ošetřeny do 9:30 hodin.

Jakou technikou pro zimní údržbu disponujete, kolik lidí nastupuje na odklízení sněhu s ručním nářadím?

V terénu s ručním hrablem máme sedm pracovníků, na technice je nasazeno šest pracovníků. Máme možnost nasadit tři vozidla s radlicí a posypem, traktor s radlicí a sněhovou frézu.

Užívá se tuto zimu více inertní materiál nebo sůl?

Vycházíme z plánu zimní údržby, zatím jsme více využívali inertní materiál a podle schválených podmínek také skrápěnou sůl.

Mgr. Alena Kiedroňová, redakce webových stránek
Ilustrační foto: Vrbno pod Pradědem

Vytvořeno 7.2.2020 8:49:54 | přečteno 315x | Mgr. Alena Kiedroňová
load