Dnes je 22.3.2023 a svátek má Leona

Sbíráme baterie, přineste je na radnici

Baterkománie

Vrbenský městský úřad se od 1. března  do srpna 2020zapojuje do soutěže měst a obcí - Baterkománie. Ta spojuje ekologické chování s charitou, nejlepší tři města s nejvyšším množstvím sesbíraných baterií v přepočtu na jednoho občana získají finanční podporu na charitativní projekt, který si samy určí. Za každý kilogram vytříděných baterií totiž organizátor Baterkománie ECOBAT a Moravskoslezský kraj věnují desetikorunu. Rozdělit se má až sto tisíc korun. Kam s bateriemi, které dosloužily? Přímo na radnici. Místo sběru bude dobře viditelné.

Držíte zrovna v ruce baterie, které už dosloužily? Určitě je nevyhazujte, ale přineste na radnici. Naše město se totiž připojilo k Baterkománii. Baterie sbíráme pro dobrou věc a začínáme právě v březnu. O co jde?

Projekt v sobě kombinuje sběr baterií a charitu. Čím více se od března do srpna v Moravskoslezském kraji v zapojených městech vybere baterií, tím více finančních prostředků bude věnováno na charitativní nebo obecně prospěšné projekty. Sběrnou nádobu na baterie označenou logem projektu najdete také v prostorách naší radnice.

Každá baterka, která skončí na recyklaci, se počítá, a ty odevzdané v rámci Baterkománie hned dvakrát. Za prvé tříděním baterií chráníte přírodu, za druhé podpoříte dobrou věc. 

Organizátory Baterkománie v našem regionu jsou Krajský úřad Moravskoslezského kraje a nezisková společnost ECOBAT, která v České republice zajišťuje sběr a recyklaci baterií. A právě oni věnují za každý kilogram baterií vytříděných během projektu 10 korun na charitativní a obecně prospěšné projekty v kraji, a to až do výše 100 tisíc korun. 

A jaké projekty budou podpořeny? Baterkománie je spojená se soutěží měst. Cílová finanční částka bude rozdělena mezi tři projekty, které navrhly tři ve sběru nejúspěšnější městské či obecní úřady v přepočtu množství odevzdaných baterií na úředníka. 

Chceme zabojovat o skvělé umístění. Městské úředníky mohou ve sběru baterií podpořit i občané. Jak na to? Velmi jednoduše. Od 1. března až do 31. srpna noste použité baterky do sběrného místa na městském úřadě. Pokud se našemu městskému úřadu, i díky vaší pomoci, podaří v soutěži uspět, finanční příspěvek obdrží také námi nominovaný člověk vyžadující podporu. Konkurence je velká. Vyhrává ten, kdo shromáždí nejvíce baterií. Proto nemeškejte a prohledejte doma, v práci či úřadě všechny šuplíky a jiné skrýše a přineste do sběrných nádob na našem úřadě co nejvíce použitých baterií.

Sledujte web projektu baterkomanie.ecobat.cz a facebookový profil BATERKOMÁNIE.  Najdete zde přehled zapojených měst, nominované projekty a další informace. Baterkománie v Moravskoslezském kraji je již třetím ročníkem. Na charitativní nebo obecně prospěšné projekty bylo zatím rozděleno 205.505 korun. Nejvíce finančních prostředků připadlo na léčbu dětí a mladých lidí, kteří bojují se závažným onemocněním. (red)Vytvořeno 20.2.2020 10:41:19 | přečteno 512x | Mgr. Alena Kiedroňová
load