Dnes je 22.3.2023 a svátek má Leona

Roušky, omezení akcí a chodu restaurací se vrací

rouška

Od pátku 17. července se v Moravskoslezském kraji vrací přísnější omezení pro zamezení šíření koronaviru Covid-19. Vrací se povinnost nosit roušky ve všech vnitřních prostorách, tedy také na radnici, v obchodech, provozovnách služeb, v hromadných dopravních prostředcích, taxi a podobně. Je vydán zákaz návštěv pacientů ve zdravotnických a sociálních zařízeních, účast osob na hromadných akcích jak ve vnitřních, tak venkovních prostorách nesmí přesáhnout stovku osob a je nutno znovu udržovat dvoumetrové rozestupy. Ve Vrbně se ruší páteční promítání Letního kina a rovněž sobotní Letní diskotéka v areálu Tenisu.

Nové mimořádné opatření krajské hygieny pro celé území Moravskoslezského kraje

  • Povinnost nosit ochranné prostředky dýchacích cest ve všech vnitřních prostorách, vozidlech veřejné dopravy, v motorových vozidlech, včetně taxislužby a dopravy pro přepravu zaměstnanců.
  • Zákaz návštěv pacientů ve zdravotnických a sociálních zařízeních s výjimkou, že návštěvník použije minimálně respirátor FFP2 bez výdechového ventilu a současně udržuje minimálně dvou metrový rozestup od ostatních lidí.
  • Účast osob na hromadných akcí ve venkovních i vnitřních prostorách nesmí přesáhnout 100 osob v jednom sektoru se samostatným vchodem a zároveň je zachován odstup mezi osobami nejméně dva metry, s výjimkou členů domácnosti.
  • Nejvýše 100 osob na koupalištích a bazénech s minimálními rozestupy 2 metry.
  • Časové omezení provozů restaurací a provozoven stravovacích služeb v čase od 23:00 do 8:00 hod.
Zákazníci restaurací a provozoven stravovacích služeb v době provozu budou usazeni tak, že mezi nimi je odstup alespoň 2 metry, s výjimkou zákazníků sedících u jednoho stolu. U jednoho stolu sedí maximálně 4 osoby, s výjimkou členů domácností

Další opatření

ikona souboruÚplné znění opatření KHS MSK - najdete také na webu Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje se sídlem v Ostravě.
Opatření bylo vydáno z důvodu nárůstu počtu osob, u kterých byla prokázána nákaza covid-19 na území našeho kraje (vznik nových lokálních ohnisek mimo Karvinsko a Frýdecko-Místecko a nárůst počtu případů u přeshraničních pracovníků pracujících na území celého MSK).

Více informací zde:  http://www.khsova.cz/homepage/korona-virus
a zde:  http://www.khsova.cz/

Mgr. Alena Kiedroňová, redakce webových stránek
Ilustrační foto: Ladislav Olejníček

Vytvořeno 17.7.2020 13:49:24 | přečteno 596x | Mgr. Alena Kiedroňová
load