Dnes je 2.4.2023 a svátek má Erika

Přání starosty města pro čas adventu a Vánoc

Petr Kopínec

Vrbno pod Pradědem už zkrášlila vánoční výzdoba a rozsvícený vánoční strom města. Starosta Petr Kopínec oslovil občany svým adventním a vánočním poselstvím. Přinášíme jeho znění.

Vážení spoluobčané!

Když jsme se před rokem scházeli v první adventní neděli u vánočního stromu města, těšili jsme se společně na nejkrásnější svátky v roce. Byli jsme plní radosti a očekávání. Netušili jsme, jaké zkoušce bude každý z nás už za několik týdnů vystaven. Jak dosud neznámý koronavirus zasáhne do života lidí prakticky ve všech zemích světa.

Tak rád bych se s Vámi i se svými blízkými také letos setkal pod vánočním stromem. Rád bych se s Vámi pozdravil a připil si s Vámi horkým punčem na zdraví. Se svým malým synem bych rád vystál frontu s dalšími rodiči před zvoničkou vánočních přání, která tady stojí. Jenže to nejde… Ale mohu Vás oslovit alespoň takto, svým krátkým vánočním poselstvím.

Od jara se všichni pereme už v druhé vlně s hrozbou koronaviru. Někteří z Vás už tuhle velmi nepříjemnou a docela záludnou nemoc prodělali, nebo kvůli onemocnění někoho z rodiny, spolupracovníků a přátel museli zůstat doma v karanténě. Zavřely se školy, mnohé obchody, restaurace a jiné služby, vyhlášen byl též zákaz nočního vycházení. Všichni si uvědomujeme, že jsou velmi omezena práva každého člověka. Jenže také víme, že chceme a musíme chránit zdraví a životy lidí, že se musíme chovat za všech okolností zodpovědně. Proto se ani nemůžeme ve velkém počtu sejít u vánočního stromu, užít si adventní náladu, nakoupit si ve stáncích perníčky či medovinu, vánoční ozdoby či jiné krásné maličkosti a poslechnout si koledy.

Rád bych Vám všem popřál krásný a pokojný adventní čas a také krásné Vánoce. Budou určitě jiné, než jak je známe z jiných let. Možná letos usedneme u vánočního stolu v menším počtu, ale s přáním, abychom se jako velká rodina mohli setkat co nejdříve. Přeji Vám všem, ať už je Vám rok nebo sto let, hodně zdraví, lásky, pohody. Přeji našim podnikatelům, živnostníkům, velkým firmám i všem zaměstnancům, aby rok 2021 byl úspěšný, bez omezení. Naopak, aby přinesl nové skvělé výzvy a také výsledky.

Petr Kopínec, starosta města

Foto: KIV


Vytvořeno 29.11.2020 18:19:29 | přečteno 953x | Mgr. Alena Kiedroňová
load