Dnes je 2.4.2023 a svátek má Erika

Omezena veřejná doprava, zrušeny výjezdy na Ovčárnu

Na Hvězdě, autor: Radka Chudová

Od pondělí 19. října byla s ohledem na přerušení školní docházky dětí omezena veřejná doprava. Autobusy jezdí podle letního jízdního řádu, vlaky v nedělním režimu, přitom ale zůstaly zachovány některé spoje do zaměstnání. Rozhodnutím hejtmana Moravskoslezského kraje je od soboty 24. října zrušen výjezd autobusů z Hvězdy na Ovčárnu, a to z důvodu ochrany veřejnosti před šířením Covid-19. 

Doporučujeme veřejnosti, aby si ověřila vhodné spoje pro své cestování na webových stránkách Koordinátora ODIS. Výluka kyvadlové dopravy je platná od 24. října až do konce nouzového stavu vyhlášeného Vládou ČR.

Změny jízdních řádů až do konce nouzového stavu

V souvislosti s omezením veřejné linkové osobní dopravy v úseku Karlova Studánka, Hvězda aut.st. - Malá Morávka, Ovčárna točna, nebudou ode dne účinnosti tohoto rozhodnutí zajišťovány vybrané spoje níže uvedených linek:

  • 853861 Bruntál – Vrbno pod Pradědem – Karlova Studánka: spoje 5, 205, 212 v celé trase.ikona souboru JÍZDNÍ ŘÁD 861
  • 853862 Bruntál – Malá Morávka, Karlov – Karlova Studánka: spoje 3, 24, 201, 202, 203, 204 v celé trase.   ikona souboruJÍZDNÍ ŘÁD 862
  • 853863 Bruntál – Široká Niva – Vrbno pod Pradědem – Karlova Studánka: spoj 26 v celé trase.   ikona souboruJÍZDNÍ ŘÁD 863
  • 853864 Krnov – Malá Morávka, Karlov – Malá Morávka, Ovčárna točna: všechny spoje pouze v úseku Karlova Studánka,,Hvězda aut.st. - Malá Morávka,,Ovčárna točna.  ikona souboru JÍZDNÍ ŘÁD 864
  • 853885 Karlova Studánka – Malá Morávka, Ovčárna: všechny spoje v celé trase.  ikona souboru JÍZDNÍ ŘÁD 865
  • 910120 Ostrava – Opava – Bruntál – Malá Morávka, Karlov – Malá Morávka, Ovčárna: všechny spoje pouze v úseku Karlova Studánka,,Hvězda aut.st. - Malá Morávka,,Ovčárna točna, resp. Malá Morávka,,Ovčárna točna – Karlova Studánka,,rozc. Hvězda. 

Za účelem plnění tohoto rozhodnutí společnost Koordinátor ODIS s.r.o. poskytne součinnost dopravcům při plnění tohoto rozhodnutí a zajistí informovanost cestujících. 

Regulační opatření v dopravě dle tohoto rozhodnutí se vyhlašují na dobu od 24.10.2020 00:00 do ukončení nouzového stavu vyhlášeného Vládou České republiky.

Snížit rizika ohrožení zdraví

Důvodem regulačního opratření hejtmana MS kraje Ivo Vondráka je snížení rizika ohrožení zdraví obyvatelstva koronavirem, označovaným jako SARS CoV-2, v souvislosti s nadměrnou koncentrací cestujících v dopravních prostředcích, jimiž je zajišťována přepravní služba na předmětném úseku. 

Současně Moravskoslezský kraj, jako objednatel veřejných služeb, není schopen garantovat přepravu cestujících na uvedeném úseku tak, aby byla zajišťována způsobem souladným se zdravím obyvatelstva a zároveň byla poskytována v plném rozsahu poptávky. Zajištění těchto podmínek pak nemůže o to víc garantovat v komerční dopravě provozované na zmíněném úseku.

ikona souboruOznámení MSK o omezení veřejné dopravy od 19. 10. 2019

ikona souboruNařízení hejtmana MSK k omezení linkové dopravy z Karlovy Studánky - Hvězdy na točnu na Ovčárně


Mgr. Alena Kiedroňová, redakce webových stránek
Foto: Obec Karlova Studánka
Vytvořeno 23.10.2020 11:12:23 | přečteno 1682x | Mgr. Alena Kiedroňová
load