Dnes je 4.10.2022 a svátek má František

Od víkendu se znovu v autobusech platí

Autobusová doprava

Od soboty 25. dubna mohou cestující do autobusů znovu nastupovat předními dveřmi u řidiče a jsou zde odbaveni. Doposud v čase nouzového stavu cestovali zdarma. Důvodem opatření přijatého Moravskoslezským krajem bylo zvětšit sociální odstup lidí, ochránit řidiče i cestující před rizikem nákazy koronavirem. Některé linky budou až do půli června v režimu výluky, tedy s omezenými spoji.

„Řidiči jsou od cestujících částečně odděleni stěnami z plexiskla a musí mít, stejně jako cestující roušku či respirátor. V regionální autobusové a železniční dopravě jsou některé linky provozovány ve výluce, s omezením některých spojů, zejména školních. Platí to o lince 861 z Bruntálu do Karlovy Studánky. Turistické linky 864 a 865 stále nejsou v provozu,“ uvedl Lukáš Hrmel z KODIS. Ve výluce funguje také linka 862 z Bruntálu do Karlovy Studánky vedená přes Malou Morávku. Znovu fungují zastávky na znamení.

Na železniční trati 313 z Milotic do Vrbna také jezdí s omezením, i proto nebyly redukovány spoje autobusové linky 863 z Bruntálu do Karlovy Studánky vedené přes Karlovice. Koordinátor dopravy v Moravskoslezském kraji doporučuje veřejnosti před plánovanými cestami ověřit si informace v jízdních řádek (www.kodis.cz). Jízdní řády ve výluce mají být v platnosti do 13. června, ale změny jsou možné, vzhledem k vývoji situace v naší zemi.

Mgr. Alena Kiedroňová, redakce webových stránekVytvořeno 27.4.2020 15:09:59 | přečteno 335x | Mgr. Alena Kiedroňová
load