Dnes je 22.3.2023 a svátek má Leona

Nové jízdní řády od 13. prosince

Vrbno p. P. nádraží AK

Od 13. prosince 2020 vstupuje v platnost nový jízdní řád pro příměstské autobusové linky a také pro vlakové spoje. Přináší oproti dřívějším rozpisům také několik zásadních změn z důvodu nízké vytíženosti autobusů, nebo kvůli lepší návaznosti spojů. Odchylky jsou možné také z důvodu omezení v čase koronavirové pandemie. Přinášíme nové jízdní řády. Obsluhu lokality Ovčárna bude zajišťovat linka 885. 

Změny v autobusových linkách

„Největší změnou je zrušení víkendového provozu na lince 907, ke kterému došlo z důvodu nízké vytíženosti autobusů. Na lince 885 (Karlova Studánka, dolní parkoviště – Malá Morávka, Ovčárna točna) došlo k posílení autobusové dopravy přidáním dvou párů spojů, které budou jezdit o víkendech, svátcích a veškerých prázdninových dnech. Z tohoto důvodu byly upraveny i některé víkendové spoje na linkách 861, 862 a 863, které nyní budou o něco více navazovat na odjezdy a příjezdy linky 885,“ potvrdil Michal Borský, pracovník KODIS. Tato společnost připravuje Moravskoslezskému kraji, který je garantem dopravní obslužnosti regionu, optimální návrhy jízdních řádů.

Výjezd na Ovčárnu bude zajišťovat, co se týče autobusů jezdících v závazku Moravskoslezského kraje, pouze linka 885. U ní se na začátku prosince ještě posuzovaly změny tarifních podmínek. Zrušení kyvadlových spojů mezi Hvězdou a Ovčárnou, o níž rozhodl v čase nouzového stavu hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, pozbývá platnosti od 13. prosince. Běžkaři a další návštěvníci Národní přírodní rezervace Praděd se tedy mohou opět dostat na Ovčárnu autobusem.

ikona souboruRozhodnutí hejtmana MSK o zrušení regulace dopravy

ikona souboruPřehled změn spojů na autobusových linkách od 13. prosince 2020

Změny nejsou vyloučeny ani u vlaků

„Vzhledem k současné epidemiologické situaci a vzhledem k nařízením Vlády ČR mohou nastat odchylky v provozu v tom směru, že jízdní řády železničních linek mohou být organizovány dle nedělního jízdního řádu s přidanými vlaky na základě uvolňování opatření v souvislosti s pandemií Covid-19. Takto je provoz organizován dosud a není vyloučeno, že takto budeme pokračovat i po 13. 12. 2020 dále,“ řekl Lukáš Hrmel z KODIS. 

Od 30. 11. 2020 je na lince S17 zaveden pár vlaků Os 13503 a Os 13504. Tyto vlaky vytvářejí přípoj osobnímu vlaku Os 3481 (Bruntál - Krnov, dále možnost přestupu ve směru Opava, Ostrava a Jeseník) a jejich provoz je obnoven výhradně z důvodu návratu žáků a studentů do školských zařízení ve větší míře, než dosud.  

„Jelikož změny ve vládních opatřeních probíhají neustále v souvislosti s vývojem pandemie, doporučujeme cestujícím sledovat internetové stránky Koordinátora ODIS s.r.o., tj. www.kodis.cz/, na kterých poskytujeme aktuální informace o stavu provozu v Moravskoslezském kraji,“ dodal Hrmel. 

Jízdní řády platné od 13. prosince 2020

Autobusové linky
 • ikona souboru861 Bruntál - Karlova Studánka (přes A. Horu)
 • ikona souboru862 Bruntál - Karlova Studánka (přes Malou Morávku)
 • ikona souboru863 Bruntál - Karlova Studánka (přes Širokou Nivu)
 • ikona souboru864 Krnov - Karlova Studánka, Hvězda
 • ikona souboru885 Karlova Studánka, Hvězda - Ovčárna točna
 • ikona souboru824 Krnov - Město Albrechtice - Heřmanovice - Vrbno p. P.
 • ikona souboru904 Jeseník - Vrbno p. P. - Rýmařov - Olomouc
 • ikona souboru907 Vrbno p. P. + Vidly, Vrbno p. P. - Železná - Zlaté Hory
Vlaky
 • ikona souboruR27 Moravský Beroun - Ostrava-střed
 • ikona souboruS10 Moravský Beroun - Opava-východ
 • ikona souboruS17 Milotice n. O. - Vrbno p. P.
Mgr. Alena Kiedroňová, redakce webových stránek
Ilustrační foto
Vytvořeno 11.12.2020 11:31:49 | přečteno 1105x | Mgr. Alena Kiedroňová
load