Dnes je 24.3.2023 a svátek má Gabriel

Neohrožujme poštovní doručovatele

S rouškou nebo šátkem

Přibývá případů, kdy lidé přebírají poštovní zásilky nebo důchod od pracovníka České pošty bez nasazené roušky. Povinnost zakrývat si nos a ústa se ale váže také na kontakt lidí v domácím prostředí - ve dveřích bytu nebo v brance předzahrádky. Také se doporučuje podepisovat převzetí zásilky vlastní propiskou. Respektujme druhé a chovejme se zodpovědně, ať už jde o kontakt s pracovníky pošty, nebo dopravních společností, které přepravují balíky lidem až domů. 

Zveřejňujeme dopis vedení České pošty adresované starostům měst a obcí:

Vážení starostové, 

vzhledem k tomu, že naši zaměstnanci denně vykonávají službu občanům a jsou tak vystaveni potenciálnímu nebezpečí nákazy, chtěli bychom Vás požádat o následující sdělení občanům, ideálně formou místního rozhlasu, nebo jinou široce dostupnou,  pokud je to možné. 

V mnoha případech se potýkáme s tím, že při přebírání poštovní zásilky nebo důchodu nenosí lidé roušku. Česká pošta tedy žádá občany, aby při kontaktu s doručovateli při přebírání zásilky nebo důchodu nosili lidé roušku, i když jsou v domácím prostředí. 

Pokud možno si připravili a podepisovali se vlastní propiskou. Děkujeme, že budete toto opatření respektovat. Chráníte tak sebe i naše zaměstnance.

Děkujeme!

 

ceskaposta

 

Adam Holman , Obchodní manažerVytvořeno 17.4.2020 13:26:02 | přečteno 614x | Mgr. Alena Kiedroňová
load