Dnes je 28.3.2023 a svátek má Soňa

Město hledá na úklid spolehlivou firmu

Úklidová služba, autor: Pixabay.com

Správa městských bytů vypisuje novou veřejnou zakázku malého rozsahu na úklid společných prostor v domech s nájemními byty. Vítězná firma z první soutěže odstoupila a druhá v pořadí neměla v čase nouzového režimu kvůli koronavirové nákaze dostačující kapacity, aby zakázku města mohla přijmout.

,,Vítěznou firmu jsme opakovaně kontaktovali a vybízeli k podpisu smlouvy, přitom čas běžel. Druhá firma také zakázku odmítla. Třetí firma v pořadí podala nabídku s podstatně vyšší cenou, proto jsme ji nemohli vybrat. Věřím, že úklid v městských domech budeme moci brzy zajistit. Než se tak stane, bude v domech probíhat úklid tak, jako bylo dosud zvykem. Tedy každý nájemník je povinen dodržovat pořádek a čistotu v domě. 

Domovní řád stále platí, ať už externí úklidovou firmu máme, nebo nemáme," uvedl vedoucí majetkoprávního odboru MěÚ Bc. Pavel Kopča.

Nájemníci si úklid v domech externí firmou mylně spojili se zvýšením nájemné­ho od nového roku a odmítají v domech rozpis služeb s úklidem společných prostor. V některých domech uklízejí chodby a schodiště či sklepní prostory spíše seni­oři než mladší lidé. ,,Překvapuje mě takový přístup lidí. Nájemné se zvýšilo jen mírně a ani dnes zdaleka nedosahuje výše nájmů v městech široko daleko. Veřejnost si to snadno může ověřit třeba na internetu. Jsme vůči lidem velmi vstřícní, nájemné ve Vrbně je v městských bytech dokonce pod stanovenou hranicí pro tzv. sociální  bydlení.  Zajištění  úklidu  mělo být a bude jen bonusem pro nájemníky ze strany města,"uvedl starosta Petr Kopínec.

Mgr. Alena Kiedroňová, redakce webových stránek


Vytvořeno 1.6.2020 14:50:06 | přečteno 427x | Patrik Locku
load