Dnes je 24.3.2023 a svátek má Gabriel

Jste sami a potřebujete dovézt oběd nebo nákup?

Informace pro seniory: pokud potřebujete, můžete si nechat dovézt obědy, ale také potraviny a léky pečovatelkami z HELP-IN - tel. 733 535 583 (i lidé, kteří zatím pečovatelskou službu nevyužili), další nabídka dovozu obědů a potravin je z Penzionu U Hradilů (objednávky možné přes telefon 602 560 763 nebo rezervace@penzionuhradilu.cz). Rozvoz obědů seniorům nabízí také Restaurace Koliba, stačí zavolat na tel. 777 556 940, je zde i prodej jídel z okénka, to mohou využít motorizovaní. Pomoc s dovozem potravin a léků nabízí také vrbenský zastupitel a provozovatel minibusu Dušan Pechal - lze domluvit na tel.  606 266 643.

Služby pro seniory starostovi města Petru Kopíncovi nabídl provozovatel Penzionu U Hradilů Pavel Kosík a následně provozovatel Restaurace Koliba Jan Zvědělík, záhy se přidal Dušan Pechal. Upozorňujeme také na služby společnosti HELP-IN, která podle slov Romany Prokopové omezila tzv. fakultativní činnosti (např. doprovod osob k lékaři aj.), ale dováží lidem obědy, zajišťuje nákupy i dovoz léků. Obrátit se na Help-In mohou také lidé, kteří zatím žádné služby nevyužívali!

Obracíme se také na naše mladší občany. Pokud víte o osamělých seniorech, kteří jsou v současné situaci bezradní a nechtějí vycházet ven, můžete jim pomoci na přímo, nebo je informujte o možnostech dovozu obědů či balíčků potravin, nebo zprostředkujte informaci o potřebě pomoci našemu úřadu, nejlépe přes emailovou adresu podatelna@vrbnopp.cz. Děkujeme za vstřícnost a ochotu pomoci!

Mgr. Alena Kiedroňová, redakce webových stránek, kontakt: kiedronovaalena@skav-vrbnopp.cz, tel.  605 438 080
Ilustrační foto: Vrbno pod Pradědem
Vytvořeno 17.3.2020 11:40:45 | přečteno 579x | Mgr. Alena Kiedroňová
load