Dnes je 28.3.2023 a svátek má Soňa

Informace k podání daňového přiznání

Peníze

Občané, kteří jsou zvyklí podávat přiznání  v papírové podobě,  mohou vyplněný formulář se všemi náležitostmi k  přiznání k dani z příjmů fyzických osob vložit do obálky, opatřit  poštovní známkou  a vhodit do poštovní schránky nebo obálku s přiznáním vložit do některého ze sběrných boxů, umístěných na 14  pracovištích finančního úřadu, a to  v pracovních dnech od 8 do 17 hodin.  Na územním pracovišti v Bruntále je sběrný  box v pracovních dnech přístupný  NON STOP.  

Ačkoliv vláda přijala opatření, kterým  umožnila daňovým subjektům podávat přiznání k příjmovým daním až do 1. července 2020 bez sankcí, je ze situace  zřejmé, že tuto možnost nevyužije především početná skupina fyzických  osob, kterým  po odevzdání daňového přiznání a vyměření daně vznikne vratitelný přeplatek na daních z příjmů.

Podatelny finančního úřadu jsou z důvodů mimořádných opatření  otevřeny pouze v pondělí a ve středu od 8:00 do 11:00 hodin, s výjimkou  územních pracovišť v Orlové, v Bohumíně, v Českém Těšíně, ve Fulneku a ve Frýdlantě nad Ostravicí, které jsou zcela  uzavřeny. 

Toto opatření bylo přijato za účelem zabránění shromažďování ve frontách při předávání daňových přiznání na podatelnách FÚ v omezených úředních hodinách, a tím i za účelem zabránění šíření nákazy COVID-19 ve skupinách osob.

ikona souboruBoxy k podání daňových přiznání

(ak)
Vytvořeno 27.3.2020 13:44:50 | přečteno 661x | Mgr. Alena Kiedroňová
load