Dnes je 31.3.2023 a svátek má Kvido

Cyklisté musí mít ve městě roušky

9

Vedení města upozorňuje veřejnost, že zmírnění restriktivních opatření v čase karantény v ČR neruší povinné nošení roušek ani třeba u cyklistů, kteří projíždějí městem. "Cyklisté sebe a druhé nemusí chránit rouškou jen v lese, ve volné přírodě, jinak se i na ně stejně jako na ostatní veřejnost vztahuje povinnost chránit si ústa a nos," uvedl starosta města Petr Kopínec. Otevírají se hřiště a některé sportoviště pro individuální sporty a Vrbno se v pátek dočká také dezinfekce mobiliáře v ulicích a herních prvků na hřištích.

"Dezinfekce se bude provádět v pravidelných intervalech a o pomoc jsme požádali pracovníky TECHNICKÝCH SLUŽEB VRBNO a také hasiče z vrbenské jednotky. Budeme dezinfikovat lavičky, odpadkové koše, také popelnice a na hřištích herní prvky," upřesnil starosta. Takový zásah není levnou záležitostí a ochrana zdraví občanů záleží v mnohém také ne chování každého jednotlivce.

Už před Velikonocemi rozhodl krizový štáb země o postupném rozvolňování přísných pravidel v čase nouzového stavu a karantény, postupném otevírání některých obchodů, ale také sportovišť vhodných pro individuální sporty. Neznamená to ovšem velké mnohočetné výpravy třeba cyklistů v pelotonu a podobně. Na procházky, vyjížďky na kolech, in-line lyžích, skateboardech a podobně by měli lidé vyrážet stále v omezeném počtu dvou osob, nejde-li o rodinu, a ve městě se chránit rouškami. Cílem všem opatření je snížení křivky nárůstu nemocných koronavirem COVID-19.

(ak)
Ilustrační foto: Vrbno pod PradědemVytvořeno 8.4.2020 11:46:29 | přečteno 779x | Mgr. Alena Kiedroňová
load