Dnes je 28.3.2023 a svátek má Soňa

Česká televize spustila program pro seniory

ČT logo

Česká televize spustila v pondělí 23. března 2020 od 9 hod nový program ČT3, který má být zaměřen zejména na seniory. Je to zčásti reakce na vyhlášený nouzový stav v zemi a snaha dopřát starším lidem program, který jim přinese užitečné informace, ale také třeba jejich oblíbené pořady z archívu ČT. Jak naladit příjem nového programu, najdete dále.

Stručný návod pro příjem ČT3


Změny ve vysílání na SAT a pozemni DVB T:

U SATELITŮ:
a)  pokud má divák přijímač Skylink Ready (má dnes již většina): Najde ČT3 automaticky v seznamu programů na předvolbě 44 (po novém zapnutí). Kdo nemá, naladí ručně v MENU - Pozor! NEDÁVAT AUTOMAT, nemusel by pak hrát žádný program.

b) pokud máte provozovatele DIGI TV (nový název TELLY): objeví se v seznamu programu automaticky na předvolbě ...3... PŘÍPADNĚ zvolte MENU a tovární nastavení /místo Česko a dál už Váýs povede přijímač

   
POZEMNÍ VYSÍLÁNÍ
Stanici ČT3 naladí jen ti z Vás, kteří už máte T2BOX pro nové vysílání: stačí dát proladit K26 s ČT programy. PŘÍPADNĚ dejte nově naladit. Menu/ladění.

Případně se obraťte na Karla Fitze telefonicky 737 580 009 (pondělky až pátky mezi 15. a 17. hodinou. Než zavoláte, poznačte si přesný název Vašeho přístroje, SAT typ model přístroje.

Návod po krocích, čeho se držet a naopak vyvarovat při pokusu naladit ČT3, najdete také na stránkách společnosti  www.ekf.cz.
(ak)

Vytvořeno 23.3.2020 14:05:42 | přečteno 822x | Mgr. Alena Kiedroňová
load