Dnes je 22.3.2023 a svátek má Leona

Začíná výluka na železniční trati

Nádraží, autor: Locku

Ve čtvrtek 9. května začíná plánovaná celková výluka na železniční trati 313 z Milotic nad Opavou do Vrbna pod Pradědem. Vlaky nahradí autobusy. Výluka potrvá až do 28. května, nezasáhne ale do termínu uzavírky státní silnice mezi Vrbnem a křižovatkou na Karlovice. Podle sdělení vedoucího bruntálského střediska Správy silnic MSK Ing. Jaroslava Kaly již byla ve veřejné soutěži vybrána dodavatelská firma, ale nyní běží termín pro možné odvolání neúspěšných uchazečů. Pokud půjde vše podle plánu, mohli by cestáři předat staveniště v prvním týdnu června. (ak)

Pokud se v květnu chystáte cestovat, neměla by vám uniknout informace o připravované nepřetržité výluce na železniční trati 313 z Milotic nad Opavou do Vrbna pod Pradědem. Ta proběhne ve dnech 9. až 28. května.

Jak nás informovala Jiřina Kováčová za GW Train Regio a.s., vlaky budou po dobu nepřetržité výluky drážní dopravy nahrazeny autobusy, současně bude omezena přeprava cestujících na vozíčcích, ale také kočárků a jízdních kol. Pro náhradní autobusy bude platit stejný jízdní řád jako pro vlaky. „Tato výluka se uskuteční na základě požadavku provozovatele této dráhy, společnosti AWT a. s., za účelem provedení potřebných opravných a udržovacích prací na silniční a železniční infrastruktuře, včetně údržbových prací na celém vyloučeném úseku tratě,“ dodala Jiřina Kováčová.

Náhradní autobusy budou stavět v Miloticích n. O. před staniční budovou, v Nových Heřminovech na autobusové zastávce u restaurace, stejně tak dále po trase na autobusových zastávkách v Kunově, Široké Nivě (kolárna a restaurace), v Pochni u Jednoty, v Karlovicích u mateřské školy a na rozcestí nad Karlovicemi a ve Vrbně pod Pradědem u zámečku a před staniční budovou. Železničáři zajistí informovanost cestující veřejnosti plakáty a doplňkovými informacemi ve stanicích, na zastávkách a stanovištích náhradní autobusové dopravy.

Omlouváme se za případné komplikace, které by mohly v uvedeném období při cestování vzniknout, především pak za případná zpoždění ve výchozích, cílových nebo přestupních stanicích a zastávkách, respektive stanovištích náhradní autobusové dopravy,“ dodala Jiřina Kováčová.

Mgr. Alena Kiedroňová, redakce webových stránek
Ilustrační foto: archív města

Vytvořeno 6.5.2019 13:25:41 | přečteno 1032x | Mgr. Alena Kiedroňová
load