Dnes je 24.3.2023 a svátek má Gabriel

Začíná hlasování o projektu pro město

Peníze

Od 6. května až do 26. května můžete dát svůj hlas některému ze čtyř projektů podaných v rámci tzv. participativního rozpočtu města na rok 2019. Můžete pomoci vybrat to nejlepší, co bude občanům a třeba také návštěvníkům města sloužit či dělat radost. Hlasovací lístky jsou ve Střeše, v městské knihovně a také na radnici. Zveme Vás také ve čtvrtek 9. května od 15 hod do přístavby radnice, kde předkladatelé projektu o nich řeknou více.

Letos poprvé mohou obyvatelé města rozhodnout, jak radnice využije 300 tisíc korun. Tuto částku zastupitelé vyčlenili pro tzv. participativní rozpočet. Smyslem je zapojit občany do rozhodování o projektech rozvoje místa, kde žijí.

Ve vymezeném čase bylo na radnici podáno celkem pět projektů. „Jeden jsme vyřadili, protože neměl všechny náležitosti, zbylé čtyři dnes jen ve zkratce představujeme veřejnosti. A těšíme se, že právě sami občané využijí příležitost vyjádřit se, co by se jim líbilo nejvíce,“ uvedla vedoucí majetkoprávního odboru MÚ Vrbno p. P. Ing. Pavla Müllerová.

Hlasování poběží už od 6. května, skončí 26. května. Na třech místech najdete jednoduché hlasovací lístky, a to ve Střeše, v Městské knihovně a na radnici. Využít můžete také on-line hlasování přes naše internetové stránky města v anketě. A hlavně, ještě více se o jednotlivých projektech můžete dozvědět ve čtvrtek 9. května od 15 hodin v přístavbě radnice (vstup z parkoviště vzadu). Jednotliví předkladatelé své projekty přiblíží a odpoví na zvídavé otázky.

„Zveme všechny, které záměry osloví. A také navrhujeme, aby sami lidé rozhodli, jak se náš participativní projekt bude dále jmenovat, ten odborný název je pro mnohé těžko zapamatovatelný,“ dodala Ing. Müllerová. Možností je hodně, například „Občané městu, město občanům“, nebo „Nápady pro Vrbno“, anebo vymyslíte lepší?

JEDNOTLIVÉ PROJEKTY:

Hrací plocha na PETANQUE  

Předkladatel: Ing. Václav Vosáhlo

Popis návrhu: Úprava volné plochy, na které bude vybudované hřiště na petanque.

Rozšíření volnočasových aktivit pro obyvatele města, především vhodné pro seniory.

Lokalita: pozemek p. č. 274/1 v kú Vrbno p. P., na hřišti vedle domu M. Alše 484-486

Předpokládané náklady: 73.000 Kč

ikona souboruUmístění hřiště pro petanque

 

PAMĚTNÍ KŘÍŽ 

Předkladatel: manželé Strnadovi

Popis návrhu: Renovace empírového litinového kříže na kamenném podstavci z r. 1825. Kříž nese plastiku Panny Marie Sedmibolestné. Renovace spočívá v očištění všech prvků, jejich konzervaci a obnovení písemných nápisů, dále ve znovuobnovení oplocení.

Lokalita: pozemek p. č. 2/1 v kú Vrbno p. P., na nám. Sv. Michala vedle kašny

Předpokládané náklady: 110.000 Kč

 

POHÁDKOVÁ CESTA ZA LIŠKOU,  aneb Proč je liška vrbenskou liškou 

Předkladatel: Dušan Zapalač, komise pro rozvoj CR

Popis návrhu: Vybudování pohádkové trasy v areálu lesoparku pro rodiny s dětmi, s instalací několika prvků souvisejících s postavou vrbenské lišky.  Jde o základ projektu, který zapíše lišku do povědomí turistů i Vrbeňanů; časem přibude náročnější poznávací trasa městem a trasa na vyhlídku.

Lokalita: pozemek p. č. 291; 292 v kú Vrbno p. P., lesopark, ul. Jesenická

Předpokládané náklady: 217.199 Kč

 

WORKOUT PLACE

Předkladatel: Patrik Locku

Popis návrhu: Vybudování kvalitního profesionálního workoutového hřiště pro dospívající mládež, dospělé a seniory. Cílem je sociální přínos zejména pro mládež a pozitivní přínos na zdraví všech skupin obyvatel, jelikož cvičení s vlastní váhou přináší upevnění zdraví.

Lokalita: pozemek p. č. 972/1 v kú Vrbno p. P., dolní část Husova, za hřištěm u Sv. Čecha

Předpokládané náklady: 299.754 Kč

Prezentace návrhů (podrobně)

Hlasování ON-LINE


Participativní rozpočet 2019

Lesopark

Lesopark

 
Workout hřiště, autor: internet

Workout hřiště

 
Oprava kříže

Oprava kříže

 
Petanque

Petanque

 
J.  Strnad a P.  Locku, autor: Alena Kiedroňová

J. Strnad a P. Locku

 
Veřejné  projednání, autor: Alena Kiedroňová

Veřejné projednání

 
Dušan Zapalač, autor: Alena Kiedroňová

Dušan Zapalač

 
Ing. Vosáhlo, autor: Alena Kiedroňová

Ing. Vosáhlo

 
mapa lesoparku, autor: Alena Kiedroňová

mapa lesoparku

 
 
Vytvořeno 6.5.2019 8:51:54 - aktualizováno 6.5.2019 9:11:21 | přečteno 1040x | Mgr. Alena Kiedroňová
load