Dnes je 29.3.2023 a svátek má Taťána

Začátek opravy silnice je na spadnutí

Oprava silnic ve správě MSK po zimě, autor: Ladislav Olejníček

Silnici z Vrbna pod Pradědem ve směru na Bruntál bude opravovat společnost STRABAG a.s. Termín zahájení velké rekonstrukce, která má běžet při úplné uzavírce provozu, se blíží a je doslova na spadnutí. Než se tak stane, požádala firma o přechodnou úpravu provozu v úseku od vrbenského kruhového objezdu po křižovatku se silnicí II/452 nad Karlovicemi, a to od 27. května do 16. června. Tato úprava (dokument najdete na úřední desce) předpokládá stavební práce při zachování jednoho jízdního pruhu, s instalací světelného signalizačního zařízení. Úplná uzavírka by pak měla začít po 16. červnu.

V souvislosti s přípravou velké opravy státní silnice II/451 v úseku od vjezdu do Vrbna pod Pradědem až po křižovatku se silnicí II/452 nad Karlovicemi musí občané Vrbenska počítat s dopravním omezením, které přinese úplná uzavírka celého úseku. Daným místem, vždy v pruhu, který se právě neopravuje, budou moci pojíždět pouze vozidla integrovaného záchranného systému, linkové autobusy zajišťující dopravní obslužnost a technika cestářů. Možné další výjimky může dle svého uvážení poskytnout pouze dodavatel prací, tedy STRABAG a.s. Potvrdil nám to vedoucí bruntálského střediska Správy silnic Moravskoslezského kraje Ing. Jaroslav Kala: "Po uzavření smlouvy o dílo se zhotovitelem (STRABAG a.s.) budou všechny žádosti předány zhotoviteli. Zda vjezd povolí, či nepovolí, je plně v kompetenci zhotovitele, poněvadž nese po celou dobu stavby zodpovědnost za staveniště a následně i záruku za kvalitu a včasnost provedeného díla."

Žádostí o stanovení přechodné úpravy provozu na silnici II/451 se zabýval Městský úřad Bruntál, odbor životního prostředí, silničního hospodářství a zemědělství. Měl k dispozici také písemné vyjádření Policie České republiky, Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje, Územního odboru Bruntál, Dopravního inspektorátu. V místě budou instalovány přechodné dopravní značky a dopravní zařízení od 27. května do 16. června podle přiloženého schématu a označeny musí být také nerovnosti vozovky. "Podané žádosti bylo vyhověno tímto stanovením, mimo termín ukončení přechodné úpravy provozu. Protože na předmětnou přechodnou úpravu má navazovat úplná uzavírka silnice II/451 (samostatná žádost ze dne 17. 5. 2019), posunul správní orgán termín ukončení až do předpokládaného dne zahájení úplné uzavírky," uvádí se ve veřejné vyhlášce MěÚ Bruntál, podepsané Mgr. Vladimírem Procházkou, vedoucím odboru.

Mgr. Alena Kiedroňová, redakce webových stránek
Ilustrační foto: Ladislav Olejníček
Vytvořeno 22.5.2019 13:05:45 | přečteno 2058x | Mgr. Alena Kiedroňová
load