Dnes je 28.9.2023 a svátek má Václav, Den české státnosti

Za Bohumilem Sýkorou

Bohumil Sýkora

V sobotu 29. června v 11 hodin se  ve vrbenské Smuteční síni rozloučíme s Bohumilem Sýkorou, význačnou osobností města. Od března 1982 do prosince 1989 byl předsedou Městského národního výboru, později v 90. letech řídil chod Městského úřadu jako tajemník. Řadu let také pracoval jako člen zastupitelstva a rady města Vrbna pod Pradědem. Vzpomínají na něj s respektem také bývalí kolegové z lisoven. Byl to velmi pracovitý, svědomitý a čestný muž, na kterého budeme rádi vzpomínat. Čest jeho památce!

Pan Bohumil Sýkora vedl město jako předseda Městského národního výboru od března 1982 do prosince 1989. Po něm byl starostou Ing. Ivan Kačur, který funkci zastával do prosince 1990, následován Ing. Zdeňkem Babkou. Pan Sýkora byl od roku 1990 také místostarostou, v letech 1996 až 2002, do odchodu do důchodu, řídil městský úřad jako tajemník. V samosprávě pak fungoval jako člen zastupitelstva a také rady města. Jeho velkým zájmem byla historie a jedním z cílů otevřít ve Vrbně pod Pradědem městské muzeum, které by nejen turistům, ale zejména vrbenským dětem ukázalo bohatou historii a usilovnou práci předchozích generací obyvatel.

Kratičká vzpomínka na Bohumila Sýkoru, který odešel ve věku 79 let, by nebyla úplná bez vyjádření jeho nejbližších, protože byl vždy milujícím manželem, tátou a dědečkem.

"Tatínek měl rád lidi a práce ho velmi bavila. O trochu více miloval svoji rodinu a žil pro ni. Nikdy na něj nezapomeneme a věřím, že je někde tam nahoře a usmívá se na nás...", napsala jeho dcera Bohumila.

(ak)

Vytvořeno 25.6.2019 12:59:09 | přečteno 657x | Mgr. Alena Kiedroňová
load