Dnes je 28.1.2023 a svátek má Otýlie

Z Vrbna na Karlovice a dál na Bruntál projedeme

Práce takřka na startu, autor: Ladislav Olejníček

Začíná druhá etapa rekonstrukce státní silnice II/451 na průtahu městem, vyznačení úplné uzavírky části silnice je určeno termínem od 23. září do 30. října 2019. Původní záměr opravit celý úsek od vjezdu do Vrbna p. P. až po okružní křižovatku musela Správa silnic MSK přehodnotit a rozdělit do dvou etap. Ta další čeká Vrbno až příští rok, zřejmě od května. Nyní bude uzavřen úsek přibližně od čističky odpadních vod po nádraží. Z objížďky po Husově bychom se však zhruba od benzinek a zámečku na Karlovice měli dostat, pravděpodobně na semafory.

Opatření obecné povahy - Stanovení přechodné úpravy provozu během úplné uzavírky silnice II/451 během realizace stavby "Oprava silnice II/451 Vrbno p. P. - Karlovice II. etapa, nová technologie" vydal Městský úřad Bruntál, odbor životního prostředí, silničního hospodářství a zemědělství dne 19. září 2019 a veřejnost najde kompletní dokument a také schémata dopravního značení a objížděk na naší úřední desce, a to pod číslem 135/2019, a také zde, v těchto přílohách:

ikona souboruStanovení přechodné úpravy provozu během úplné uzavírky silnice II/451

ikona souboruSchéma a situace

ikona souboruSituace D1

ikona souboruSituace D2

Silničáři už dříve přislíbili vedení města, že Vrbensko nestihne v jednom roce druhá uzavírka se stejným dopadem na občany a také místní firmy. "Chtěli jsme garantovat lidem, že na Karlovice a Bruntál projedou bez problémů, tedy zejména osobní vozidla, ale také dopravní obsluha nákladními vozy do hmotnosti dvaceti tun. Na naše místní komunikace tedy nákladní vozy pustíme, ale jen ty, které budou mít vyjednánu povolenku k vjezdu. Tu mohou firmy vybavit u pracovníka našeho úřadu Tomáše Vondry," potvrdil starosta Petr Kopínec. Jakmile motoristé objedou uzavřený úsek po místních komunikacích, tak jak určí vyznačená objízdná trasa, vyjedou zhruba u benzinek a budou se moci dostat dál na Karlovice jedním pruhem. Dopravu by tady měly řídit semafory, nebo pracovníci dodavatelské firmy.

Stanoví se přechodná úprava provozu na silnicích II/451, II/452, II/453, II/445, I/45, III/45820, I/57, II/450 a na místních komunikacích ul. Bezručova, Husova a Sv. Čecha.

 • přechodné dopravní značky a dopravní zařízení pro vyznačení úplné uzavírky silnice II/451 v jejím km staničení cca 9,020 - 9,706 a nařízení objížďky budou umístěny v termínu od 23. září do 30. října 2019 podle výkresové části (dokumenty výše)
 • pod stávající svislou dopravní značkou "Zákaz vjezdu nákladních vozidel" na ul. Sv. Čecha ve Vrbně p. P. bude umístěna dodatková tabule s textem "Mimo vozidel s povolením Města Vrbna pod Pradědem"; tyto povolenky pro firmy bude registrovat a vydávat pan Tomáš Vondra z majetkoprávního odboru MěÚ Vrbno p. P. (tel. 554 795 116)
 • zastávka Vrbno p. P. - zámeček bude po dobu uzavírky přemístěna na autobusovou zastávku Vrbno p. P. - žel. stanice 
 • průjezd uzavřeným úsekem bude umožněn pouze linkovým autobusům a vozidlům Integrovaného záchranného systému
 • výjezd od domů a firem bude umožněn po předchozí dohodě s odpovědnou osobou zhotovitele díla - firmy SILNICE MORAVA s.r.o.
ikona souboruInformace o dočasném přesunutí zastávky autobusů u zámečku

Stanovené objízdné trasy

 • pro vozidla do 3,5 tuny (v délce 1,7 km) - po u. Husova a Bezručova
 • pro vozidla nad 3,5 tuny (0,67 km) - po ul. Sv. Čecha a Husova
 • pro vozidla do 7,5 tuny (30 km) - po silnicích druhé třídy 452, 453 a 445 přes Karlovice, Holčovice a Heřmanovice
 • pro vozidla nad 7,5 tuny (73 km) po silnicích II/451, I/45, III/45820, I/57, II/453, II/445 přes Karlovice, Širokou Nivu, Nové Heřminovy, Zátor, Krnov, Město Albrechtice, Holčovice a Heřmanovice 
S přesměrováním dopravy z Bruntálu do Vrbna p. P. takto:
 • vozidla do 3,5 tuny - přes Staré Město, Rudnou pod Pradědem, Karlovu Studánku a Ludvíkov
 • vozidla do 7,5 tuny - přes Nové Heřminovy, Širokou Nivu, Karlovice, Holčovice a Heřmanovice
 • vozidla nad 7,5 tuny - přes Nové Heřminovy, Zátor, Krnov, Město Albrechtice, Holčovice a Heřmanovice
Mgr. Alena Kiedroňová, redakce webových stránek
Ilustrační foto: archív města


Vytvořeno 20.9.2019 16:56:38 | přečteno 1850x | Mgr. Alena Kiedroňová
load