Dnes je 24.3.2023 a svátek má Gabriel

Vybrali jste! Nejvíce hlasů dostalo workoutové hřiště

Workout hřiště, autor: internet

Veřejnost mohla vůbec poprvé vybírat, jakou akci město realizuje v rámci tzv. participativního rozpočtu, pro který zastupitelé vyhradili na rok 2019 částku 300 tisíc korun. Hlasovat jste mohli o celkem 4 projektech - výstavbě malého hřiště pro petanque, opravě pamětního kříže před kostelem sv. Michaela, o Pohádkové cestě s liškou nebo vybudování workoutového hřiště. Hlasování skončilo 26. května a hlasy jsou sečteny. Vyhrál návrh Workout place od předkladatele Patrika Locku.

Poslali jste celkem 303 hlasů, nejvíce právě pro vybudování cvičebních prvků pod širým nebem. Workout place získal 48,11 procent platných hlasů (140), na  druhém místě skončil návrh na opravu pamětního kříže, na třetím Pohádková cesta s liškou a na posledním petanque. 

Výsledky hlasování o participativním rozpočtu už projednala rada města a dala souhlas realizaci. Workout place by měl vyrůst v blízkosti současného hřiště mezi ulicemi Nádražní, Husova a Sv. Čecha. Bude tady moci cvičit nejen mládež, ale také lidé zralejšího věku, kteří vyznávají aktivní životní styl, pohyb a výzvy. Na workoutovém hřišti jsou instalovány pevné prvky, na nichž lidé cvičí vlastní vahou. U některých typů hřišť se instalují třeba také závěsné kruhy pro ručkování v prostoru a další prvky. Předkladatel Patrik Locku pro svůj návrh musel počítat s omezením rozpočtu, to limitovalo například také instalaci dopadových ploch. Realizace Workout place počítá s náklady zhruba 299.753 Kč včetně DPH. Jak bude město dále postupovat a jakého dodavatele nakonec vybere, budeme veřejnost samozřejmě informovat.

Mgr. Alena Kiedroňová, redakce webových stránek
Ilustrační foto: Internet
Vytvořeno 6.6.2019 13:34:37 | přečteno 673x | Mgr. Alena Kiedroňová
load