Dnes je 2.4.2023 a svátek má Erika

Všem, kteří se zajímají o pěstounství

Foto 2

Už potřetí se letos uskuteční "Den pěstounství" pořádaný Moravskoslezským krajem. Na sobotu 12. října 2019 v čase od 10 do 18 hodin jsou do Dolní oblasti Vítkovice v Ostravě zvány pěstounské rodiny, ale i ostatní veřejnost, která náhradní rodinné péči fandí a třeba také zvažuje, že se ujme dítěte či dětí bez zázemí fungující rodiny. Vstup do interaktivních expozic Velkého a Malého světa techniky či na Bolt Tower budou mít pěstounské rodiny zdarma. Ostatní pak se slevou 20 procent.

Dny pěstounství přilákaly v minulých letech vždy až dva tisíce návštěvníků - pěstounů a jejích dětí a další pak z řad široké veřejnosti. Moravskoslezský kraj v přípravě této významné společenské akce spolupracoval doposud s více než patnácti organizacemi působícími v oblasti náhradní rodinné péče. 

V sobotu bude pěstounským rodinám umožněn bezplatný vstup do interaktivních expozic Velkého a Malého světa techniky či vstup na Bolt Tower (zde je omezen počet stovkou vstupů dle provozních možností této vyhlídkové věže s kavárnou, postavené na bývalém tělese vysoké pece Vítkovic). Ostatní veřejnost může vstup do expozic získat se slevou dvaceti procent. Pro všechny účastníky bude navíc zajištěn po celý den bezplatný zábavný program sportovního a zážitkového charakteru. Letos bude program zpestřen například o skákací hrady, deskové hry, interaktivní zábavné taneční vystoupení, science show či fotokoutek, kde se budou moci všichni účastníci vyfotit a a odnést si tak památku v podobě fotografie. Rozšířena bude také nabídka produktů sociálních podniků s různými druhy občerstvení. V rámci Dne pěstounství budou přítomni také zástupci doprovázejících organizací působících v našem kraji se svými edukačními a zábavnými programy (například malování na obličej, tetování henou, tvůrčí vlasová dílna, soutěže, lukostřelba, projížďky na koni) či registrační stánek s nabídkou výhodných rodinných pasů. 

Připravena je přednáška Mgr. Jana Špilara na téma významu rodiny v životě dítěte, ale můžete se setkat a diskutovat také s mladými lidmi, kteří prožili své dětství v dětských domovech a s pomocí organizace Mimo domov, o.s., se učí žít samostatně.

Program dne zpestří vystoupení známého muzikálového zpěváka Tomáše Savky a jeho kolegyně Martiny Šnytové, bude tady také hudební a taneční číslo Patrika Ulmana nebo vystoupení parkouristů. 

"Moravskoslezský kraj si váží toho, že pěstouni patří k lidem, kteří jsou ochotni více dávat než dostávat, a má za to, že je potřebné motivovat je vhodně k jejich významné a smysluplné práci, a především je za to také náležitě ocenit. I v letošním roce tedy budou v rámci Dne pěstounství v Moravskoslezském kraji oceněni formou dárkového poukazu tři komisí vybraní pěstouni, kteří významně přispěli k rozvoji náhradní rodinné péče," uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jiří Navrátil, MBA.

(ak)

Ilustrační foto: archív města


Vytvořeno 8.10.2019 15:00:52 | přečteno 619x | Mgr. Alena Kiedroňová
load