Dnes je 25.9.2023 a svátek má Zlata

Vrbno kupuje pozemky důležité pro další rozvoj

Pozemek parc.č. 556/1 v k.ú. Vrbno p. P. - parkoviště u MŠ Jesenická

Zastupitelé města na svém zasedání 20. března dali zelenou koupi dvou pozemků od společnosti Energoaqua a.s. z Rožnova pod Radhoštěm. Jde o asfaltovou plochu u Mateřské školy Jesenická a budoucího sdruženého zdravotnického zařízení a pozemek u čističky odpadních vod. U té má vyrůst kompostárna a současně zázemí technických služeb, z parkoviště na Jesenické je přístup do mateřské školy i budovaného sdruženého zdravotnického centra s ordinacemi odborných lékařů. A plochu město využije i jinak.

Vlastník areálu bývalého Dřevokombinátu a dalších pozemků nabídl radnici pevnou kupní cenu s tím, že pro prostranství na Jesenické má další dva uchazeče. Prostor pro vyjednávání ceny tak nebyl. Pozemek p.č. 556/1 o rozloze 4.207 metrů čtverečních město koupí za bezmála 5,9 milionu korun a pozemek u čističky odpadních vod p.č. 900 o velikosti 7.978 metrů čtverečních za 3.989 tisíc korun.

Jak na jednání uvedl starosta Petr Kopínec, jde v obou případech o pozemky důležité pro další strategický rozvoj města. Z parkoviště u Dřevokombinátu je příjezd do Mateřské školy Jesenická a také k budovanému sdruženému zdravotnickému zařízení s ordinacemi specialistů. Pozemek u čističky je určen pro celé hospodářství technických služeb – postavit se tady má třeba kompostárna. „Chci poděkovat zastupitelům, učinili jste dobrý krok rozhodnutím o koupi pozemků. U čističky se vytvoří místo pro zpracování bioodpadu. Ten dnes stále tvoří i více než třetinu objemu směsného odpadu,“ uvedl jednatel TECHNICKÝCH SLUŽEB VRBNO s.r.o. Zdeněk Valenta.

Už dříve se také po dlouhých jednáních podařilo městu koupit pozemek v samém centru, který veřejnost zná jako „parkoviště u břízy“. Někteří občané toto rozhodnutí spojují s realizací projektu úpravy prostranství u okružní křižovatky, tak jak je k diskusi prezentován také na panelech mezi křižovatkou a Penny marketem. „Tento pozemek je pro nás stěžejní, abychom centrum jednou upravili. Ovšem o podobě celého prostranství, jak nakonec bude vypadat, budeme ještě jednat. Ustavíme pracovní skupinu, která posoudí možnosti proměny. Přizvali jsme také další architektku, o úpravě centra budeme určitě ještě diskutovat,“ uvedl starosta Petr Kopínec.

Město si své pozemky ochrání, třeba na parkovišti už brzy nebudou moci stávat těžké tahače, které ničí vjezdy z ulice Jesenické. "Samozřejmě nebudeme mít nic proti tomu, aby tady byly odstaveny autobusy, ale jinak si plochu zajistíme," potvrdila místostarostka Ing. Iveta Pešatová.

Mgr. Alena Kiedroňová, redakce webových stránek
Foto: Patrik Locku

Vytvořeno 29.3.2019 13:35:13 | přečteno 585x | Mgr. Alena Kiedroňová
load