Dnes je 22.3.2023 a svátek má Leona

Pořádáte akce zasahující do nočního klidu?

Vrbno se baví 2019

Město Vrbno pod Pradědem připravuje novou obecně závaznou vyhlášku o rušení nočního klidu a regulaci hlučných činností. Může se týkat také Vás, pokud v roce 2020 organizujete akci pro veřejnost, která může zasáhnout do nočního klidu. Nahlaste její pořádání nejpozději do 31. října, a to písemně.

Podle přestupkového zákona č. 251/2016 Sb., o některých přestupcích může obec obecně závaznou vyhláškou stanovit výjimečné případy, zejména slavnosti nebo obdobné společenské nebo rodinné akce, při nichž je doba nočního klidu vymezena dobou kratší, nebo při nichž nemusí být doba nočního klidu dodržována. Jedinou možností, jak mít povolení z rušení nočního klidu, bez toho, aby přijela policie a řešila přestupek, je nechat si akci zanést do obecně závazné vyhlášky schválenou zastupitelstvem města, které se bude konat v prosinci 2019. 

Pokud tedy plánujete nějakou společenskou akci, nebo událost, oznamte to na Městský úřad ve Vrbně pod Pradědem společně s názvem akce (např. slavnosti), místem (např. kolonáda) a datem konání (např. ze soboty na neděli v měsíci červnu) a to nejpozději do 31. 10. 2019 písemně. Do obecně závazné vyhlášky nejdou zařadit rodinné akce (např. výročí, narozeniny, svatby), jelikož podmínkou je, že akce musí být veřejná a musí se jednat o tradiční akci. 

Martina Sakalová, odbor vnitřních věcí MěÚ
Ilustrační foto: archív města
Vytvořeno 14.10.2019 9:11:45 | přečteno 345x | Mgr. Alena Kiedroňová
load