Dnes je 22.3.2023 a svátek má Leona

Participativní rozpočet

Vrbenští zastupitelé v prosinci 2018 rozhodli, že pro takzvaný participativní rozpočet vyčlení 300 tisíc korun pro čerpání z rozpočtu 2019. Co z toho pro občany přesně vyplynulo? Občané mohli své nápady a návrhy podávat na podatelnu radnice do 2. ledna 2019, a to také elektronicky.

Podrobnosti k projektu

„Občané přijdou s nápady, o kterých diskutují se sousedy i se samosprávou, a ty pak předloží elektronicky nebo písemně dle stanovené metodiky na Městský úřad. Návrhy se dopracují společně se samosprávou a poté se projekty připraví a hlasuje se o nich. Vybrané návrhy se zrealizují,“ vysvětlila princip zastupitelka Ing. Pavla Müllerová, pověřená řízením majetkoprávního odboru MěÚ Vrbno pod Pradědem.

Může to tedy být zrovna váš nápad, který se bude líbit sousedům, proberte s nimi své představy. Návrhy se mohou podávat už od prvního pracovního dne ledna přes podatelnu MěÚ Vrbno pod Pradědem. Tuto příležitost dostávají naši občané poprvé, rozhodně se počítá s aktivitou mladých lidí od 16 let věku. 

Metodika

Vítězný návrh, který byl realizován v srpnu 2019

Za předložené informace zodpovídá: vedoucí majetkoprávního odboru

Navazující články: 


Nejvíce hlasů dostalo workoutové hřiště

Workout hřiště, autor: internet

Veřejnost mohla vůbec poprvé vybírat, jakou akci město realizuje v rámci tzv. participativního rozpočtu, pro který zastupitelé vyhradili na rok 2019 částku 300 tisíc korun. Hlasovat jste mohli o celkem 4 projektech - výstavbě malého hřiště pro petanque, opravě pamětního kříže před kostelem sv. Michaela, o Pohádkové cestě s liškou nebo vybudování workoutového hřiště. Hlasování skončilo 26. května a hlasy jsou sečteny. Vyhrál návrh Workout place od předkladatele Patrika Locku.

17.6.2019 7:31:03 | přečteno 712x | Patrik Locku | Celý článek
 
Vytvořeno 2.1.2019 16:35:30 | přečteno 544x | Patrik Locku
load