Dnes je 2.4.2023 a svátek má Erika

Oční ambulance už otevřena v Bruntále

Otevření oční ambulance v Bruntále

Od pondělí 11. února funguje v Bruntále naproti nemocnice s poliklinikou nová oční ambulance. Otevřela ji jako své detašované pracoviště Slezská nemocnice v Opavě se souhlasem zřizovatele, Moravskoslezského kraje. Ambulance funguje v pondělí a čtvrtky od 7.30 do 14.30 hodin, ve středy od 15 do 19 hodin budou lékaři pacientům měřit perimetry - rozsah zorného pole. Nová ambulance je v prostorách optiky Optiscont na Nádražní 26, tel. kontakt: 724 486 634.

O oční ambulanci v minulých letech usilovalo vedení města Vrbna pod Pradědem, když pro ni chtělo nabídnout prostory nově budovaného zdravotního centra na Jesenické ulici. Jak ale při své návštěvě jednání zastupitelů uvedl ředitel Slezské nemocnice Opava a Sdruženého zdravotnického zařízení Krnov, senátor MUDr. Ladislav Václavec, MBA, provoz takové specializované ambulance by byl příliš nákladný. Oční ambulance vyžaduje drahé diagnostické a měřící přístroje. Senátor už tehdy avizoval, že v dostupné vzdálenosti pro Vrbenské i občany okolních obcí vybuduje Slezská nemocnice ordinaci v Bruntále. Nyní je jeho slib naplněn a pacienti z Vrbenska mají možnost objednat se k vyšetření.

"Bruntálsko se dlouhodobě potýká s nedostatkem lékařů. Řada pacientů byla nucena hledat oční lékaře mimo region i v odlehlých částech kraje. Na základě opakovaných podnětů jsem oslovil naše oční oddělení , zda by bylo schopno personálně zajistit provoz ambulance v sousedním městě. Primářka Wandrolová mi sdělila, že část pacientů oční ambulance v Opavě tvoří pacienti z Bruntálu a s případným otevřením detašovaného pracoviště souhlasila. Do jednání v té době vstoupila společnost Opitscont, která nám nabídla podnájem v moderním opravených prostorách. O možnostech jsem následně informoval vedení Moravskoslezského kraje," uvedl při slavnostním otevření ordinace MUDR. Václavec. 

"Jsme rádi, že lékařům Slezské nemocnice není lhostejné zdraví obyvatel ze sousedního okresu a jsou ochotni za pacienty dojíždět," uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro zdravotnictví MUDr. Martin Gebauer.

Novou oční ambulanci najdou pacienti v prostorách optiky Optiscont na ulici Nádražní 26. Oční ambulance je v provozu v pondělí a čtvrtek od 7.30 do 14.30 hodin, ve středu od 15 do 19 hodin budou lékaři pacientům měřit perimetry - rozsah zorného pole. Optika Optiscont je otevřena každý pracovní den od 8 do 16.30 hod. "V oční ambulanci budeme provádět základní vyšetření a samozřejmě také léčit pacienty s vážnými poruchami zraku. Operace očí budeme provádět na sálech Slezské nemocnice. Je možné, že v  budoucnu dojde k rozšíření provozu ambulance i na jiné dny," sdělila primářka očního oddělení Slezské nemocnic v Opavě MUDr. Zdeňka Wandrolová.

Potěší také informace o službách optiky, ředitel společnosti Optiscont Ing. Pavel Tichý uvedl, že fungují na bezmála třiceti místech v republice a klienty obsluhuje pouze kvalifikovaný personál v oboru oční optiky. "V celé republice se snažíme klientům dodat kvalitní brýle za dostupné ceny. Nejlevnější brýle u nás stojí 590 korun," uvedl Ing. Tichý. (ak)

Foto: Slezská nemocnice v Opavě


Oční ambulance Bruntál

Otevření oční ambulance v Bruntále

Otevření oční ambulance v Bruntále

 
Otevření oční ambulance v Bruntále

Otevření oční ambulance v Bruntále

 
Otevření oční ambulance v Bruntále

Otevření oční ambulance v Bruntále

 
 
Vytvořeno 12.2.2019 11:20:54 | přečteno 3676x | Mgr. Alena Kiedroňová
load