Dnes je 24.3.2023 a svátek má Gabriel

O opravách může rozhodovat jen vlastník

Komunikace

Přibývá případů, kdy si nájemníci některého bytového domu i sousedé z jiné lokality domluví společně opravu přístupové cesty, schodiště a jiné. Práce provedou a náklady pak zpětně požadují od vlastníka nemovitostí, tedy města. Upozorňujeme, že o opravách může rozhodovat pouze samotný vlastník. Město jako řádný hospodář pečlivě vybírá priority oprav na pozemcích a zařízení ve svém vlastnictví. 

Bohužel některé požadavky občanů jsou staršího data, lidé ztrácejí trpělivost, když k navrhovaným opravám nedochází hned. A právě dlouhé čekání je důvodem k aktivitám lidí, které v zásadě mohou jít i oproti způsobu připravované opravy města a ve své podstatě ještě poničí majetek města. 

"Lidé v dobré víře něco opraví a pak se obrátí na město a žádají, ať jim uhradíme náklady za materiál, nebo alespoň jejich polovinu. Žádáme naše občany, aby na havarijní stav části chodníku, obité schodiště a jiné nedostatky upozornili radnici. Snažíme se neustále spravovat majetek města, určitě zvážíme každý návrh. Musím ale požádat veřejnost, aby o své vůli skutečně nic sama neopravovala či nebudovala. Ani město nemůže na pozemcích a jiných nemovitostech jiných vlastníků cokoli opravovat," vysvětlila Ing. Pavla Müllerová, vedoucí majetkoprávního odboru Městského úřadu Vrbno pod Pradědem. Jak dodala, zejména havarijní stavy město řeší jako prioritní, následují plánované opravy v pořadí, jak je schválila rada města, pokud v daném roce zůstanou volné prostředky, přicházejí na řadu i další akce.

Mgr. Alena Kiedroňová, redakce webových stránek
Ilustrační foto: archív města
Vytvořeno 28.3.2019 14:29:02 | přečteno 337x | Mgr. Alena Kiedroňová
load