Dnes je 22.3.2023 a svátek má Leona

Návrh nového centra představí architektka

Kolonáda

Vedení města zve širokou veřejnost na zasedání Zastupitelstva města Vrbna pod Pradědem, které se uskuteční ve středu 16. října od 16 hodin v sále Střechy. Na programu je schválení nového územního plánu města, ale také představení návrhu řešení nového centra města. Svou představu veřejnosti přednese přímo ostravská architektka Ing. Denisa Barvíková, kterou vedení radnice před časem oslovilo.

Veřejnost zatím měla příležitost seznámit se s návrhem Ing. arch. Františka Zajíčka, který představil podobu využití prostranství v blízkosti okružní křižovatky, a to s vybudováním plochy pro pořádání kulturních a dalších společenských akcí. O tomto návrhu se diskutovalo na veřejném projednání ve Střeše, navíc při chodníku od "kruháče" směrem k poště byly instalovány panely s vyobrazením možných úprav. Lidé požadovali zejména více zeleně, obávali se též ztráty parkovacích míst, jiným vadila velká betonová plocha.

Nyní se představí nový návrh architektky Barvíkové, která více využívá prostoru takzvané "kolonády" a centrum města směřuje dále od okružní křižovatky. Starosta Petr Kopínec již informoval veřejnost, že jednal se zástupci společnosti Energoaqua, která vlastní areál Dřevokombinátu a do nového projektu přestavby centra by mohla vstoupit třeba v roli investora. Počítá se s využitím části dříve průmyslového areálu pro centrum, s výstavbou nevysokých domů s prostory pro obchod, gastronomii, další služby a jiné podnikání i s byty v horních patrech. Jak by mohlo centrum vypadat, může veřejnost zjistit právě na jednání zastupitelstva. Nebude to ale jistě jediná příležitost.

Mgr. Alena Kiedroňová, redakce webových stránek
Ilustrační foto: archív města
Vytvořeno 8.10.2019 15:19:17 | přečteno 550x | Mgr. Alena Kiedroňová
load