Dnes je 28.3.2023 a svátek má Soňa

Město získalo dotaci pro sídliště Husova

Podzimní nálada, autor: Jitka Musilová

Bezmála šestimilionovou dotaci Státního fondu rozvoje bydlení bude moci město Vrbno využít pro svůj projekt "Regenerace sídliště Husova - I. etapa". Uspělo se svou žádostí o dotace. S realizací proměny prostranství mezi bytovými domy na přívětivou relaxační i sportovní zónu by mohla radnice začít už na jaře příštího roku.

Projekt Regenerace sídliště Husova - I. etapa město představilo veřejnosti na letošním červnovém jednání zastupitelstva, informaci jsme zveřejnili také v letním dvojčísle Zpravodaje Sdružení obcí Vrbenska 7-8/2019. O změnách pro sídliště Husova se hodně diskutovalo, protože studie z roku 2016 počítala s náklady ve výši zhruba šesti milionů korun, ale rozpočet projektu vystoupal na dvojnásobek. Konkrétně na 12.028.809 Kč.

"Státní fond rozvoje bydlení zveřejnil seznam schválených žádostí o dotaci, mezi kterými je i město Vrbno. Schválená dotace je ve výši 5.831.896 Kč, mohli jsme získat maximálně padesát procent uznatelných nákladů," uvedla Monika Návojová, projektová manažerka města. Jak dodala, do konce roku 2019 proběhne výběrové řízení a realizace stavby by mohla začít na jaře 2020. 

Zastupitelé se shodují, že nejen lokalita Husova, ale i další sídliště ve městě žádají proměnu, aby se tady lidem žilo co nejlépe. Počítali také s možností, že město s žádostí o dotaci pro Husovu neuspěje, pak by se záměr regenerace musel okleštit a využilo by se pro něj z rozpočtu šest milionů korun. Úspěch v dotačním řízení nyní umožňuje radnici provést v prostoru mezi bytovými domy velkorysé terénní úpravy, postavit nové chodníky i veřejné osvětlení, vybudovat pro mládež i dospělé malé workoutové hřiště, pro menší děti 3D model hřiště, pro všechny a pro čas horkého léta třeba mlhoviště, vysadit tady novou zeleň.

ikona souboruStudie Regenerace sídliště Husova - I. etapa

Mgr. Alena Kiedroňová, redakce webových stránek
Ilustrační snímek: Jitka Musilová

Související článek: Regenerace sídliště Husova
Vytvořeno 11.9.2019 14:01:05 | přečteno 1049x | Mgr. Alena Kiedroňová
load