Dnes je 31.3.2023 a svátek má Kvido

Město řeší problém nedostatku parkovacích míst

nám. Sv. Michala, autor: Locku

Řešení nedostatku parkovacích míst ve městě, zejména v sídlištích, patří k prioritám radnice. Ta zadala společnosti Lesprojekt Krnov s.r.o. vypracovat studii na vybudování parkovacích míst na ulici Palackého. Těch by tady mělo přibýt celkem 44, upraví se také parkovací místa u Pomodora a výhledově se počítá s využitím plochy mezi bývalým Dřevokombinátem a Mateřskou školou Jesenická. 

Nová parkovací místa na ul. Palackého, která poslouží zejména obyvatelům přilehlých bytových domů, mají vzniknout na parcelách č. 1856/1 a 369 s napojením na komunikaci na parcele č. 157. Všechny parcely jsou v majetku města, v současnosti se tady nachází zatravněná plocha vymezená obytnou zástavbou a místní komunikací. Terén je mírně svažitý, proto studie navrhuje členění parkoviště na dolní a horní část.

V dolní části parkoviště studie navrhuje 15 kolmých parkovacích stání, z toho jedno by bylo určeno pro vozidla osob se sníženou schopností pohybu. Parkovací stání mají mít délku 5 metrů a šířku 2,5 metru, přitom krajní stání budou ještě širší (2,75 m a 3,75 m). Vnitřní obslužná komunikace parkoviště je navržena v šířce šesti metrů. Povrch parkoviště se navrhuje z betonové mezerovité dlažby.

V horní části parkoviště je navrženo 29 šikmých parkovacích stání, z toho dvě místa vymezená pro vozy osob se sníženou schopností pohybu. Šikmá parkovací stání jsou navržena s úhlem 60 stupňů, délkou 4,3 metru a šířkou 2,5 metru. Vnitřní obslužná komunikace je navržena jako jednosměrná v šířce 3,5 metru. I zde má být povrch parkovacích míst z betonové mezerovité dlažby.

"V současnosti je výstavba parkoviště na Palackého ve stadiu přípravy k zahájení územního a stavebního řízení," uvedla místostarostka Ing. Iveta Pešatová. Nové parkoviště může nedostatek parkovacích míst vyřešit zřejmě jen částečně, počet vozidel využívaných občany města se neustále navyšuje. Některé rodiny mají i více aut, které využívají zejména při cestách do práce.

Mgr. Alena Kiedroňová, redakce webových stránek
Ilustrační foto a zdroj Mapy.cz

ikona souboruNávrh řešení nového parkoviště

Navazující článek:  Jedni parkoviště odmítají, druzí prosazují

Parkovací místa Palackého

Možné řešení nových parkovacích stání

Možné řešení nových parkovacích stání

 
Možné řešení nových parkovacích stání

Možné řešení nových parkovacích stání

 
Možné řešení nových parkovacích stání

Možné řešení nových parkovacích stání

 
Možné řešení nových parkovacích stání

Možné řešení nových parkovacích stání

 
 
Vytvořeno 14.8.2019 15:07:56 - aktualizováno 28.11.2019 14:34:49 | přečteno 1585x | Mgr. Alena Kiedroňová
load