Dnes je 22.3.2023 a svátek má Leona

Kotlíkové dotace potřetí, výzva se chystá

komín, autor: Patrik Locku

Uvažujete o výměně starého, neekologického kotle za nový? Moravskoslezský kraj bude na začátku tohoto roku podávat projekt na další kolo kotlíkové dotace na výměnu starých zdrojů vytápění domácností za nové ekologičtější, s požadavkem na alokaci až 500 milionů korun. Program připravuje Ministerstvo životního prostředí v rámci Operačního programu ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ 2014 - 2020. Předpokládá se, že po schválení projektu vyhlásí MSK výzvu pro občany už v druhém čtvrtletí roku 2019.

Sledujte naše informace k připravované 3. výzvě na kotlíkové dotace. Měla by být už poslední, podobná příležitost získat finanční podporu na modernizaci zdrojů vytápění v rodinných domcích už se nemusí naskytnout.

V minulém kole mohli úspěšní žadatelé získat kromě dotace MSK na pořízení moderního ekologického kotle také příspěvek Města Vrbna pod Pradědem ve výši 1.500 Kč. To je nejlepší důkaz snahy vrbenské radnice zlepšit kvalitu ovzduší ve městě a eliminovat počet starých, nevyhovujících kotlů v domácnostech.

Podmínky získání kotlíkové dotace budou včas stanoveny, doporučuje se pro realizaci záměru oslovit spolehlivou firmu, která žadatelům pomůže ve všech krocích.

Mgr. Alena Kiedroňová, redakce internetových stránek
Ilustrační foto: archív města
Vytvořeno 17.1.2019 14:52:56 | přečteno 367x | Mgr. Alena Kiedroňová
load