Dnes je 2.4.2023 a svátek má Erika

Jízdní řády autobusů od 1. září s úpravou

Autobusy Transdev Morava

V jízdních řádech autobusů obsluhujících Bruntálsko dochází od 1. září 2019 k některým úpravám. Města a obce o tom informoval Moravskoslezský kraj, který je garantem veřejných služeb v přepravě cestujících. Změny se dotýkají spojů na linkách 861 (posunutí odjezdů a protažení trasy v Bruntále) i 863 (posun odjezdů, ale také přidání dvou nových spojů dopoledne) a rovněž linky 907. Zde se některé spoje pro nevytíženost zcela ruší.

Ke změnám dochází na základě požadavků měst a obcí, konkrétně u linky 863 vedené údolím řeky Opavy požádaly o změnu obce Karlovice a Široká Niva. Některé další změny, které připravil KODIS, vycházejí také z požadavků samotných cestujících. V případě zrušených spojů na lince 907 mezi Vrbnem pod Pradědem a Zlatými Horami vyšel koordinátor veřejné dopravy z objektivních údajů o zcela mizivé vytíženosti autobusů, některé jezdily naprázdno. 

Podívejte se na soupis změn, jak je městům a obcím poskytl Moravskoslezský kraj. Obrátili jsme se na pracovníky KODIS s žádostí o poskytnutí aktualizovaných jízdních řádů platných od 1. září 2019. Podívejte se do příloh, zda a jak se mění čas odjezdu u spojů, které využíváte.

ikona souboruZměny v jízdních řádech linek na Vrbensku od 1. září 2019

ikona souboruJízdní řád autobusů - Bruntálsko

ikona souboruJízdní řád autobusů - Krnovsko

Výluka na železniční trati do Milotic

Upozorňujeme rovněž na plánovanou výluku na železniční trati 313 z Milotic nad Opavou do Vrbna pod Pradědem. Ta začne od 9. září od 10.00 hod a potrvá do 14. září do 14.00 hod. Vlaky budou nahrazeny autobusy, současně bude omezena přeprava cestujících na kolečkových křeslech, jízdních kol a kočárků. Tato výluka se uskuteční na základě požadavku provozovatele dráhy, společnosti AWT a.s. Účelem jsou nezbytné opravné a udržovací práce na silniční a železniční infrastruktuře.

Mgr. Alena Kiedroňová, redakce webových stránek
Ilustrační foto


 


 


Vytvořeno 15.8.2019 14:00:49 | přečteno 1801x | Mgr. Alena Kiedroňová
load